Strona główna/Aktualności/Miasto/Kąpieliska z poślizgiem

Kąpieliska z poślizgiem

14.06.2022 Miasto

Z przyczyn formalnych miejskie naturalne kąpieliska w Kamieniu i na Pniowcu rozpoczną swą działalność z obsadą ratowników 24 czerwca, a nie jak wcześniej planowano w połowie miesiąca. Do tego czasu oba zbiorniki będą akwenami niestrzeżonymi, więc nie będzie tam ani ratowników, ani wyznaczonych miejsc do kąpieli.

 

Na Pniowcu i na kąpielisku w Kamieniu ratownicy WOPR-u pojawią się dopiero 24 czerwca. Zdj.WaTPowodem opóźnienia jest uchylenie przez wojewodę śląskiego kwietniowej dorocznej uchwały rady miasta w sprawie wykazu kąpielisk. Jak informuje magistrat, zdaniem służb prawnych wojewody w uchwale zabrakło precyzyjnego określenia granic obu tych kąpielisk.

Na szczęście udało się znaleźć rozwiązanie, które pozwoli funkcjonować obu kąpieliskom do czasu wejścia w życie nowej uchwały RM. Od 24 czerwca kąpiący się będą mogli korzystać z obu akwenów, tak jak to było zaplanowane. Dla nich nic się zmieni, bo zmiany będą dotyczyć spraw czysto formalnych, związanych ze statusem obu obiektów - wyjaśnia zastępca prezydenta Rybnika Piotr Masłowski. - Pniowiec i Kamień będą tzw. miejscami okazjonalnie wykorzystywanymi do kąpieli, przez co rozumie się wykorzystywany do kąpieli wydzielony i oznakowany fragment wód powierzchniowych niebędący kąpieliskiem, funkcjonujący przez okres nie dłuższy niż 30 dni w roku kalendarzowym - dodaje Masłowski.

W tym czasie rada miasta ma przyjąć poprawioną uchwałę kąpieliskową, której treść będzie spełniać wszelkie wymogi i już bez problemów wejdzie w życie.

Na Pniowcu (boczny zbiornik Zalewu Rybnickiego) mimo nieobecności ratowników sezon kąpielowy trwa przynajmniej od dwóch tygodni. Zdjęcie powyżej wykonano tam w minioną niedzielę.

(WaT)

do góry