Strona główna/Aktualności/Miasto/Kandydują do sejmiku

Kandydują do sejmiku

27.02.2024 Miasto

Koalicja Obywatelska przedstawiła dzisiaj (27.02) w Zabytkowej Kopalni „Ignacy” w Rybniku-Niewiadomiu kilku swoich kandydatów, którzy w kwietniowych wyborach samorządowych powalczą o mandaty radnych Sejmiku Województwa Śląskiego.

 Na zdjęciu: Marek Krząkała, Piotr Kuczera, Ewa Chmielorz, Grzegorz Wolnik, Sabina Chroboczek-Wierzchowska, Marian Uherek i Michał Stokłosa. Zdj. Wacław Troszka

Jedynką na liście KO będzie doświadczony samorządowiec, rybniczanin Grzegorz Wolnik, który radnym sejmiku jest już od trzech kadencji. To on przedstawił pozostałych kandydatów: Ewę Chmielorz z Mikołowa, Sabinę Chroboczek-Wierzchowską z Kuźni Raciborskiej, Mariana Uherka z Rybnika i Michała Stokłosę z Czerwionki-Leszczyn. Cała czwórka od lat jest mocno związana z lokalnym samorządem i jego instytucjami.

Do głosowania na kandydatów Koalicji Obywatelskiej przekonywali w Niewiadomiu rybniccy liderzy tej formacji prezydent Rybnika Piotr Kuczera i doświadczony poseł Marek Krząkała.

- Obradujący w Katowicach sejmik nie jest tak bliski naszym mieszkańcom jak chociażby urząd miasta, ale ma gigantyczny wpływ na funkcjonowanie całego województwa i naszego subregionu m.in. poprzez dystrybucję funduszy unijnych, na wsparcie kluczowych inwestycji - mówił dzisiaj w Niewiadomiu prezydent Piotr Kuczera.

W nawiązaniu do tych inwestycji Grzegorz Wolnik wspomniał 321 mln zł przekazanych decyzją sejmiku z budżetu województwa śląskiego na remont i modernizację drogi krajowej nr 925, prowadzącej z m.in. z Rybnika do Mikołowa. Wspomniał też o powrocie pociągów Kolei Śląskich do czeskiego Bohumina.

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry