Strona główna/Aktualności/Miasto/Jak w Zieleni Miejskiej w Rybniku powstają świąteczne (..)

Jak w Zieleni Miejskiej w Rybniku powstają świąteczne ozdoby

30.03.2023 Miasto

Oryginalne dekoracje wielkanocne, którymi od kilku dni pracownicy Zieleni Miejskiej w Rybniku przystrajają miasto, zachwycają rybniczan. Tymczasem ich koszt jest symboliczny. Nie kupiono w tym roku żadnych gotowych dekoracji - większość z nich panie i panowie z Zieleni Miejskiej wykonali własnoręcznie. Zanim ozdoby trafiły na rybnickie ulice, odwiedziliśmy warsztaty, w których tworzono te kolorowe cuda.

Katarzyna Wojaczek z Zarządu Zieleni Miejskiej prezentuje jajeczka, które wieszane są w tunelu świątecznym na rynku. Zdj. Wacław Troszka

Z każdym dniem robi się piękniej - na rybnickich ulicach przybywa dekoracji świątecznych. Wrażenie robią przeźroczyste jajeczka huśtające się na wietrze w świątecznym tunelu na rynku, cieszą wielkie kurczaki, czy jaja przy fontannie pod bazyliką.

Tymczasem koszty dekoracji wielkanocnych są w tym roku symboliczne. Na ich wartość - nieprzekraczającą 5 tys. zł - składają się głównie nowe półprodukty do wykonania dekoracji takie jak: jajeczka, mech, sztuczne kwiaty, kolorowe piórka, sklejka oraz materiały do konserwacji dekoracji: farby, pędzle, drut florystyczny, klej.

Piękne kwiaty trafiły m.in. na Plac Wolności. Zdj. Wacław Troszka

- W tym roku nie pozwoliliśmy sobie na zakup żadnych gotowych dekoracji, a jedynie półproduktów - wszystkie dzieła, jakie ozdobią nasze miasto zostały wykonane przez naszych uzdolnionych pracowników, w manufakturach Zarządu Zieleni Miejskiej - zaznacza Kotynia-Gnot, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rybniku. 

Palmy ozdabiają dzielnice Rybnika.

Zanim ozdoby trafiły na rybnickie ulice, odwiedziliśmy warsztaty, w których panie i panowie z Zieleni Miejskiej stworzyli te piękne, kolorowe cuda, które rybniczanie podziwiają teraz na ulicach. (AK)

Zobacz nasze zdjęcia:

Jak w Zieleni Miejskiej w Rybniku powstają świąteczne ozdoby

11 zdjęć

Oryginalne dekoracje wielkanocne, którymi od kilku dni pracownicy Zieleni Miejskiej w Rybniku przystrajają miasto, zachwycają rybniczan. Tymczasem ich koszt jest symboliczny. Nie kupiono w tym roku żadnych gotowych dekoracji i większość z nich panie i panowie z Zieleni Miejskiej wykonali własnoręcznie.

 

Rybnik pięknie stroi się na Wielkanoc!

25 zdjęć

Rybnik stroi się na Wielkanoc. Trzeba przyznać, że wyjątkowo pięknie. 

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry