Strona główna/Aktualności/Miasto/Informator dla rybnickich seniorów

Informator dla rybnickich seniorów

26.01.2023 Miasto

Co Rybnik oferuje najstarszym mieszkańcom? Z jakich form wsparcia mogą korzystać seniorzy? W jaki sposób osoby w wieku 60+ mogą twórczo spędzać czas i rozwijać pasje? Na te i inne pytania odpowiada "Poradnik rybnickiego seniora".

 

W poradniku rybniccy seniorzy znajdą wiele przydatnych informacji

W poradniku znaleźć można dane o instytucjach, programach i inicjatywach adresowanych do seniorów oraz dostępnych formach pomocy. Są też informacje o funkcjonujących w mieście prosenioralnych organizacjach i stowarzyszeniach oraz o ułatwieniach i udogodnieniach dla seniorów w różnych obszarach życia. Są też oczywiście wskazówki w zakresie tego, jak ciekawie spędzać czas i rozwijać zainteresowania.

- Wiedząc, jak liczną grupę mieszkańców stanowią osoby powyżej 60 roku życia, staramy się rozpoznawać potrzeby i ambicje ludzi starszych, wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom. Cieszę się, że otwartość miasta w tej materii spotyka się w połowie drogi z kreatywnością i zaangażowaniem osób przeżywających tzw. „drugą młodość” - mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Dzięki wspólnej aktywności miasta i seniorów Rybnik jest miejscem, w którym starsi rybniczanie mogą wykorzystywać swój potencjał w formie najbardziej odpowiadającej ich zainteresowaniom. Rybniccy seniorzy to niezwykle aktywna grupa - piszą, malują, fotografują, śpiewają, ćwiczą, pomagają sobie wzajemnie. I co ważne, nie robią tego tylko w domowym zaciszu, ale odważnie prezentują swoje pasje i pomysły.

- Mam nadzieję, że to swoiste kompendium wiedzy o dostępnych w Rybniku inicjatywach na rzecz osób starszych, pozwoli seniorom na jeszcze pełniejsze wykorzystywanie szans i możliwości oferowanych przez miasto. Zapraszam do uczestnictwa w życiu Rybnika i odkrywania wielowymiarowych walorów miasta - dodaje Piotr Kuczera.

Na razie poradnik dostępny jest w formie elektronicznej tutaj. W najbliższym czasie jednak planowany jest jego druk.

Opracowanie
rybnicka .eu

Zobacz także

Rybnicki Dzień Seniorów
Rybnicki Dzień Seniorów

Rybnicki Dzień Seniorów

do góry