Strona główna/Aktualności/Miasto/Inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rybniku. "Gdyby (..)

Inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rybniku. "Gdyby motywacja uczniów była tak wielka jak studentów UTW, mielibyśmy noblistów"

28.09.2023 Edukacja

Dziś, 28 września, w sali wykładowej rybnickiej biblioteki studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rybniku zainaugurowali nowy rok akademicki. - Gdyby motywacja standardowego ucznia szkoły średniej w naszym mieście była tak wielka, jak motywacja standardowego studenta Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rybniku, to mielibyśmy noblistów wśród tych młodych ludzi - mówił podczas uroczystości Wojciech Świerkosz, zastępca prezydenta Rybnika.

Maria Białek życzyła studentom zdrowia i pogody ducha. Zdj. Aleksander Król

Październik tuż, tuż, więc nie ma na co czekać. Dziś, jako pierwsi studenci w mieście nowy rok akademicki zainaugurowali słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

- Nowym słuchaczom życzę szybkiego zaaklimatyzowania się w naszych szeregach, wszystkim zdrowia i nieustającej pogody ducha, wszystkiego najlepszego w nowym roku akademickim - życzyła studentom Maria Białek, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku, podczas uroczystości w bibliotece.

W imieniu prezydenta Piotra Kuczery, który dziś przebywał na delegacji w Łodzi i wiceprezydenta Piotra Masłowskiego za aktywność studentom - seniorom dziękował wiceprezydent Wojciech Świerkosz.

- Dziękuję Państwu, że chce wam się chcieć, wciąż i wciąż ubogacać tą sferę społeczną naszego miasta. Dzielić się swoim doświadczeniem z młodymi, a przede wszystkim być aktywnymi cały czas, przede wszystkim dbać o siebie - mówił Wojciech Świerkosz.

- Na co dzień reprezentuję przede wszystkim system edukacji, czyli uczniów od przedszkola do szkół średnich. Zajmuję się tym od 10 lat. Wydaje mi się, że gdyby motywacja standardowego ucznia szkoły średniej w mieście była tak wielka jak motywacja standardowego studenta Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rybniku, to mielibyśmy noblistów wśród tych młodych ludzi - mówił Wojciech Świerkosz, dziękując za piękną aktywność.

Legitymację Honorowego Członka UTW otrzymała dr Aniela Kempińska, pomysłodawczyni i koordynatorka programu prozdrowotnego. Honorowym Członkiem UTW został też Mieczysław Ochwat. Zdj, AK

Nie zabrakło wzruszeń - podczas uroczystości uhonorowano osoby, które przez długie lata działały i współtworzyły UTW. Legitymację honorowego Członka UTW otrzymała dr Aniela Kempińska, pomysłodawczyni i koordynatorka programu prozdrowotnego. Honorowym Członkiem UTW został też Mieczysław Ochwat, który przez wiele lat organizował wycieczki krajowe i zagraniczne, pikniki i spotkania towarzyskie, jest zwycięzcą wielu turniejów brydżowych i szachowych.

Inauguracja nowego roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rybniku

19 zdjęć

28 września, w sali wykładowej rybnickiej biblioteki studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rybniku zainaugurowali nowy rok akademicki.

Redaktor Naczelny
Aleksander Król
do góry