Strona główna/Aktualności/Miasto/Inauguracja II LO w Rybniku. "Nie będziemy was uczyć co (..)

Inauguracja II LO w Rybniku. "Nie będziemy was uczyć co myśleć, tylko jak myśleć"

04.09.2023 Edukacja

- W naszej szkole nie wymagamy, aby każdy z was był olimpijczykiem. Naszym nadrzędnym celem jest to, aby nasi uczniowie nabyli umiejętności, które zaprocentują tym, iż będą tworzyć zdrowe, odpowiedzialne i obywatelskie społeczeństwo przyszłości. [...] Nie będziemy was uczyć co myśleć, tylko jak myśleć - mówiła Ewelina Maj, dyrektorka II LO w Rybniku, podczas inauguracji nowego roku szkolnego w Teatrze Ziemi Rybnickiej.

 

Inauguracja roku szkolnego w II LO w Rybniku/ Nadia Worwa/ Anna Romanchuk

W Teatrze Ziemi Rybnickiej nowy rok szkolny zainaugurowała społeczność II LO im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku.

- Przed wami kochani pierwszoklasiści nowa rzeczywistość i wielkie wyzwania. W waszych głowach pojawiają się różne myśli. Towarzyszy wam radość, ciekawość ale i obawa przed nieznanym. Pamiętajcie, że nowe może oznaczać wielkie możliwości, nowe znajomości, przyjaźnie może na całe życie. Jestem pewna że szybko zaaklimatyzujecie się w naszej szkole. Życzymy wam powodzenia i sukcesów. Dziś staliście się tkanką naszego organizmu. Organizmu, który jest silny, dzięki swej jedności, tolerancji dla innych, wzajemnej życzliwości, kształceniu kompetencji i rozwoju kreatywności - mówiła Ewelina Maj, dyrektorka II LO w Rybniku zwracając się do najmłodszych uczniów.

Ewelina Maj, dyrektorka II LO w Rybniku


- Przed nami 10 miesięcy nauki, wykorzystajcie ten czas jak najlepiej, pamiętając, że inwestycja w wiedzę przynosi największe zyski. W naszej szkole nie wymagamy, aby każdy z was był olimpijczykiem. Naszym nadrzędnym celem jest to, aby nasi uczniowie nabyli umiejętności, które zaprocentują tym, iż będą tworzyć zdrowe, odpowiedzialne i obywatelskie społeczeństwo przyszłości. By tego dokonać, musicie nabyć wiedzę, bo na wiedzy opiera się percepcja. Dopiero wtedy nasz pedagogiczny cel zostanie spełniony. Nie będziemy was uczyć co myśleć, tylko jak myśleć. Mówiąc o waszej edukacji nasuwają mi się słowa wybitnego pedagoga Janusza Korczaka, które wam dedykuję: „Nie takie ważne by człowiek wiedział, ale by dobrze wiedział. Nie żeby umiał na pamięć, ale żeby rozumiał. Nie żeby by go wszystko trochę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało" - mówiła Ewelina Maj. (AK)

Redaktor Naczelny
Aleksander Król

Zobacz także

Rekordowa inauguracja w Tyglu. "Jeżeli czegoś nie schrzanicie, to macie gotowy fach i dobrze płatną pracę"
Rekordowa inauguracja w Tyglu. "Jeżeli czegoś nie schrzanicie, to macie gotowy fach i dobrze płatną pracę"

Rekordowa inauguracja w Tyglu. "Jeżeli czegoś nie schrzanicie, to macie gotowy fach i dobrze płatną pracę"

Pierwszoklasiści już po ślubowaniu
Pierwszoklasiści już po ślubowaniu

Pierwszoklasiści już po ślubowaniu

do góry