Strona główna/Aktualności/Miasto/I LO w Rybniku z nową salą. O takiej sali marzyło kilka (..)

I LO w Rybniku z nową salą. O takiej sali marzyło kilka pokoleń "Powstańców"

16.01.2024 Miasto

O takiej sali gimnastycznej marzyło kilka pokoleń "Powstańców". W końcu jest. Do dyspozycji prawie 900 uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich została oddana nowa sala gimnastyczna.

- Czuję tym większą satysfakcję bo jestem absolwentem tej szkoły i doskonale pamiętam, jakie mieliśmy wtedy warunki do uprawiania sportu - mówi Piotr Kuczera. Zdj. M.Koczy

Uczniowie I LO długo czekali na swoją salę gimnastyczną ale w końcu jest. "Powstańcy" grają w nowym obiekcie i to jakim! Nowoczesna sala ma własną widownię, w obiekcie jest też salka fitness, wszystko nowe, aż chce się ćwiczyć!

- Cieszę się razem z młodzieżą, która może dziś korzystać z tego miejsca - mówi prezydent Piotr Kuczera. - Czuję tym większą satysfakcję bo jestem absolwentem tej szkoły i doskonale pamiętam, jakie mieliśmy wtedy warunki do uprawiania sportu. Dobrze, że nareszcie ta szkoła ma salę gimnastyczną z prawdziwego zdarzenia - podsumowuje prezydent.

Młodzież gra już na nowej sali. Zdj. Michał Koczy

Sala połączona jest z budynkiem szkoły, a towarzyszące pomieszczenia zapewniają wygodę i funkcjonalność podczas zajęć sportowych i rekreacyjnych.

Trzykondygnacyjny budynek tworzą dwa łączące się prostopadłościany kryte płaskim dachem, osłoniętym ścianami attykowymi. Wejście zlokalizowane jest pod przewiązką, łączącą salę ze szkołą. Co ważne, obiekt jest dostępny dla osób niepełnosprawnych. Jest winda, a komfort korzystania z budynku ułatwia przejrzysty, logiczny układ pomieszczeń i brak barier architektonicznych.

Nowa sala gimnastyczna przy ulicy Kościuszki

Sala za ponad 8 milionów złotych

Prace warte 8 254 177,49 zł wykonała wybrana w przetargu wodzisławska firma F-BUD FIBIC SP. J., która wyposażyła obiekt także w niezbędne instalacje (w tym system nagłośnienia sali) oraz wykonała drogę wewnętrzną jako dojazd do parkingu i placu ppoż. na dziedzińcu. Inwestycja obejmowała także nowe zagospodarowanie terenu przyległego, w tym montaż elementów małej architektury oraz nasadzenia drzew.

Na realizację tego zadania Miasto Rybnik otrzymało dofinansowanie w kwocie 1 963 915 zł ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Sportowa Polska Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej - edycja 2022.

Teraz na swój obiekt czekają uczniowie II LO w Rybniku.

Nowa sala gimnastyczna I LO

14 zdjęć

Do dyspozycji prawie 900 uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich została oddana nowa sala gimnastyczna. 

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry