Strona główna/Aktualności/Miasto/Halina Walo nową radną Rybnickiej Rady Seniorów

Halina Walo nową radną Rybnickiej Rady Seniorów

18.03.2024 Miasto

- Chciałabym by seniorzy byli szczęśliwsi, by ostatni etap naszego życia był przyjemniejszy, mniej uciążliwy i niesamotny, by seniorzy się zintegrowali, żeby sobie zaufali i przekonali się, że drugi senior może być przyjazny, pomocny i ludzki - mówi Halina Walo, nowa radna Rybnickiej Rady Seniorów.

Halina Walo - nowa radna-seniorka. Zdj. Sabina Horzela-Piskula

Halina Walo została wybrana do RRS podczas wyborów uzupełniających, które odbyły się 11 marca w rybnickiej bibliotece. W tajnym głosowaniu wzięlo udział 56 mieszkańców Rybnika w wieku powyżej 60 lat. Halina Walo zdobyła 45 głosów, jej kontrkandydatka - Jolanta Vorreiter - 11. Pani Halina uzupełni skład RRS, którą tworzy w sumie 15 seniorów.

Halina Walo jest wolontariuszką w Rybnickim Telefonie Seniora, współorganizuje na terenie województwa śląskiego olimpiady sportowe dla osób 60+ oraz współpracuje z Politechniką Śląską i organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz seniorów. W niemedycznym hospicjum domowym opiekuje się osobami starszymi oraz niepełnosprawnymi, uczestniczy również w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rybniku.

- Prowadzę też bezpłatną grupę nordic walkingu - mówi.

Halina Walo w RRS chce się też zająć tematem barier architektonicznych. Nowa radna zostanie zaprzysiężona podczas najbliższej sesji Rybnickiej Rady Seniorów, najprawdopodobniej w kwietniu. 

Dziennikarz
Sabina Horzela-Piskula
do góry