Strona główna/Aktualności/Miasto/Groził rodzicom nożem. Wybił szyby w domu

Groził rodzicom nożem. Wybił szyby w domu

25.08.2022 Miasto

Groził rodzicom nożem. Był agresywny, wybił szyby w domu rodzinnym, a także pojazdach zaparkowanych na posesji. Na początku sierpnia prokurator zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór oraz bezwzględny zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych rodziców oraz ich domu. Niestety 27-latek złamał prokuratorski zakaz i ponownie groził ojcu śmiercią. Sąd Rejonowy w Rybniku, na wniosek śledczych i prokuratora, podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny, zatrzymanego przez policjantów z Komisariatu Policji w Gaszowicach.

Mężczyzna groził rodzicom nożem. Zdj. ilustracyjne pixabay10 sierpnia prokurator zastosował wobec podejrzanego 27-latka policyjny dozór oraz bezwzględny zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych rodziców oraz ich domu.

Był to wynik gróźb, wulgaryzmów, aktów agresji i związanych z tym demonstracji siły. Mężczyzna wówczas wybił szyby w domu jednorodzinnym i uszkodził samochody zaparkowane na posesji - informuje Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Niestety ostatnio mundurowi z Komisariatu Policji w Gaszowicach zostali ponownie wezwani na interwencję, w której trakcie mężczyzna zlekceważył prokuratorski zakaz oraz ponownie groził ojcu śmiercią.

W związku z tym, że nie przestrzegał warunków dotychczasowych środków zapobiegawczych oraz istnieje duże prawdopodobieństwo, że przebywając na wolności, może popełnić nowe, ciężkie przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu swoich rodziców sąd podjął decyzje o tymczasowym aresztowaniu go na 3 miesiące.

- Długotrwałe dręczenie psychiczne ze strony najbliższych powoduje u ofiar lęk, bezsilność, poczucie krzywdy, winy, a nawet wstydu. Dlatego też, rodzice podejrzanego zdecydowali się zeznawać przeciwko niemu dopiero po dłuższym czasie psychicznej udręki - mówi Kobeszko.

Na chwilę obecną, 27-latek usłyszał już 7 zarzutów dotyczących kradzieży, zniszczenia mienia, kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających i gróźb karalnych. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Opracowanie AK

do góry