Strona główna/Aktualności/Miasto/Gazeta Rybnicka w każdej dzielnicy

Gazeta Rybnicka w każdej dzielnicy

26.01.2024 Miasto

Od lutego zmienia się forma kolportażu Gazety Rybnickiej, najbliższy lutowy numer trafi do każdej dzielnicy. Czytelnicy znajdą go w popularnych i często odwiedzanych miejscach. W najbliższych dniach redakcja poda punkty w każdej dzielnicy, gdzie będzie można zaopatrzyć się w ten ceniony przez rybniczanki i rybniczan miesięcznik.

 Do wyznaczonych punktów w dzielnicach nowy numer wydrukowanej Rybnickiej będzie rozwożony w pierwszych dwóch tygodniach lutego.

- W czasie pandemii, kiedy właściwie wszyscy przestaliśmy wychodzić z domów, chcieliśmy, żeby Gazeta Rybnicka docierała pod każdy adres, do każdej skrzynki pocztowej każdego rybniczanina i rybniczanki - mówi Aleksander Król, redaktor naczelny Gazety Rybnickiej. - Od tamtego momentu wiele jednak się zmieniło, wróciliśmy do dawnego życia, znów spotykamy się „na mieście”: w szkołach, urzędach, bibliotekach, kościołach. Ostatnie tygodnie poświęciliśmy na rozmowy z czytelnikami i czytelniczkami, którzy zwrócili nam uwagę, że nie zawsze gazeta dociera do ich domów i woleliby inną formę kolportażu - wyjaśnia naczelny.

Redakcja miesięcznika przeprowadziła dziesiątki rozmów z dzielnicowymi liderami, społecznikami, radami dzielnic by ustalić, jakie miejsca w poszczególnych dzielnicach dla mieszkańców są ważne i często odwiedzane. Została sporządzona lista ponad 100 punktów w całym mieście, skąd czytelnicy będą mogli zabrać gazetę do swoich domów. Redakcja zapewnia, że niedługo udostępni szczegółową listę miejsc kolportażu, jednocześnie podkreśla, że ten katalog nie jest zamknięty i na potrzeby czytelników może zostać modyfikowany.

To jedna z tych sytuacji, w których idealne rozwiązania nie istnieją, więc pewnie nie wszystkich mieszkańców zmiana kolportażu usatysfakcjonuje, redakcja Gazety Rybnickiej zapewnia, że jest otwarta na sugestie dotyczące dodatkowych, albo innych punktów kolportażu gazety.

Uwagi można zgłaszać na adres mailowy redakcji: +48 32 42 28 825 lub mailowo WYŚLIJ WIADOMOŚĆ.

Najbliższy lutowy numer ukaże się 1 lutego i już tego samego dnia czytelnicy mają do niego nieograniczony dostęp w formie elektronicznej dzięki portalowi Rybnicka.eu, jak również na stronie miasta rybnik.eu i w bezpłatnej aplikacji miejskiej Halo!Rybnik.
Do wyznaczonych punktów w dzielnicach nowy numer wydrukowanej Rybnickiej będzie rozwożony w pierwszych dwóch tygodniach lutego.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry