Strona główna/Aktualności/Miasto/Elektryczna Kona rybnickich strażników miejskich

Elektryczna Kona rybnickich strażników miejskich

03.01.2023 Miasto

Strażnicy Miejscy z Rybnika mają nowy wóz. To elektryczny Hundai Kona, którym nasi dzielnicowi będą jeździć na "ekologiczne patrole".

Nowy samochód strażników niebawem wyjedzie na ulice Rybnika. Zdj. straż miejska Rybnik

Nowy pojazd strażników został kupiony pod koniec minionego roku i już niebawem wyjedzie na ulice Rybnika.

- Elektryczny Hyundai będzie służył przede wszystkim naszym dzielnicowym, którzy będą mogli przemieszczać się w ekologiczny sposób, przeprowadzając kontrole nieruchomości pod kontem obowiązującej w naszym województwie tzw. Uchwały antysmogowej - informuje Dawid Błatoń, rzecznik Straży Miejskiej w Rybniku.

Według wskazań producenta elektryk przejedzie 450 km na jednym ładowaniu. Zdj. straż miejska Rybnik

Hyundai Kona EV to pełnoprawny elektryk, którego baterie pozwalają według wskazań producenta na przejechanie ponad 450 km.

Jak informują w Straży Miejskiej, zakup takiego właśnie pojazdu został podyktowany obowiązującymi już od dłuższego czasu wymogami ustawy o elektromobilności, która nakłada obowiązek na wypełnienie założenia 10% udziału we flocie pojazdów samochodowych niskoemisyjnych.

To pierwszy elektryczny pojazd we flocie rybnickich strażników.

- W przyszłości rozwój naszej floty będzie zmierzał w tym właśnie kierunku, a Kona będąca pierwszym przedstawicielem pojazdów elektrycznych w rybnickiej straży, będzie pomagała naszym dzielnicowym dbać o lepsze powietrze w naszym mieście - informuje Błatoń. (OR)

do góry