Strona główna/Aktualności/Miasto/Egzamin ósmoklasisty oceniają uczniowie z Rybnika

Egzamin ósmoklasisty oceniają uczniowie z Rybnika

23.05.2023 Edukacja

„Jakimi jesteśmy ludźmi, zależy od nas samych” - to temat rozprawki, którą pisali podczas dzisiejszego (23.05) egzaminu z języka polskiego ósmoklasiści. Jak poszło uczniom ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 9 im. Adama Mickiewicza w Rybniku?

 

Egzamin ósmoklasisty oceniają uczniowie SP9 w Rybniku. Zdj. Weronika Kamińska

W klasach ósmych w Rybniku uczy się w tej chwili 1962 uczniów. Dziś, 23 maja, większośc z nich podeszła do egzaminu z języka polskiego.

Ósmoklasiści zmagali się m.in. z pytaniami z „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Uczniowie wybierali też jeden z dwóch tematów:

  • Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem, że to, jakimi jesteśmy ludźmi, zależy od nas samych?
  • Napisz opowiadanie o Twoim spotkaniu z bohaterem wybranej lektury obowiązkowej. Wasza wspólna przygoda przekona Cię, że swój cel osiąga ten, kto wytrwale do niego dąży.

Jak poszło uczniom ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 9 im. Adama Mickiewicza w Rybniku?

- Nie było aż tak źle. Wypracowanie było dość trudne dla mnie, ale zadania zamknięte i otwarte były „spoko”. Tematem wypracowania było „Czy my kształtujemy to, jakim człowiekiem się stajemy” - mówi nam jedna z uczennic SP9.

- Bardzo mi się podobało. Stawiałam na „Kamienie na szaniec” i się nawet ucieszyłam, że była „Balladyna”. Wydaje mi się, że będzie  więcej niż 60 procent - dodaje inna uczennica.

- Myślę, że było łatwe, dwa zadania na „prawda-fałsz”, było też dużo zamkniętych zadań, zadanie na interpunkcje było łatwe. Cieszę się, że była „Balladyna”, bo ją lubię - dodaje kolejna uczennica SP9 w Rybniku.

Autor: Weronika Kamińska, praktykantka

do góry