Strona główna/Aktualności/Miasto/Edukatorium z atrakcjami

Edukatorium z atrakcjami

11.09.2022 Miasto

Niedziela była drugim dniem, w którym mieszkańcy mogli zwiedzać nowo otwarte edukatorium Juliusz, urządzone w budynku Rafał, dawnego szpitala miejskiego.

W czasie zajęć warsztatowych dzieci dowiedziały się skąd się biorą iluzje optyczne. Zdj. Wacław Troszka

Dla młodszych zwiedzających przygotowano dzisiaj kilka dodatkowych atrakcji m.in. spotkanie z przywołanym z przeszłości Juliuszem Rogerem, za sprawą którego szpital nazywany przez rybniczan od jego imienia Juliuszem w naszym mieście powstał, oraz zajęcia warsztatowe poświęcone iluzjom optycznym, czyli złudzeniom.

Młodych ludzi temat iluzji optycznych najwyraźniej zainteresował. Zdj. Wacław Troszka

W czasie ich części teoretycznej dzieci dowiedziały się, jak działa ludzkie oko i nasz zmysł wzroku i, że za złudzenia optyczne odpowiedzialność ponosi nasz mózg. Później rozpoczęły się wycinanki i maluchy same tworzyły obrazy powodujące złudzenia optyczne, czyli de facto oszukujące ludzki mózg.

Dzieci same tworzyły obrazy wywołujące iluzje optyczne. Zdj. Wacław Troszka

Poza warsztatami na młodych rybniczan i nie tylko czekała cała nowoczesna ekspozycja edukatorium poświęcona medycynie i farmacji oraz ich historii.

Wacław Troszka

Edukatorium Juliusz z atrakcjami

15 zdjęć

Niedziela 11 września była drugim dniem, w którym mieszkańcy mogli zwiedzać nowo otwarte edukatorium Juliusz, urządzone w budynku Rafał, dawnego szpitala miejskiego. Dla młodszych zwiedzających przygotowano kilka dodatkowych atrakcji m.in. spotkanie z przywołanym z przeszłości Juliuszem Rogerem, za sprawą którego szpital nazywany przez rybniczan od jego imienia Juliuszem w naszym mieście powstał, oraz zajęcia warsztatowe poświęcone iluzjom optycznym, czyli złudzeniom.

 

do góry