Strona główna/Aktualności/Miasto/Echo się niesie po Rybniku - Dzień otwarty w Mechaniku!

Echo się niesie po Rybniku - Dzień otwarty w Mechaniku!

30.04.2024 Edukacja

Był konkurs, były nagrody, a nawet przekąski dla osłody! Rybnicki Mechanik nie od dziś cieszy się dużym zainteresowaniem wśród absolwentów klas ósmych. 19 kwietnia miał miejsce dzień otwarty, podczas którego wszyscy zainteresowani mieli okazję zobaczyć szkołę „od podszewki”. Oprócz tematycznie przygotowanych sal młodzież miała okazję również spróbować swoich sił w różnych rozgrywkach, konkursie, a także rozpieścić swoje podniebienie próbując pysznych przekąsek, przygotowanych przez uczniów.

Dzień otwarty w rybnickim Mechaniku. Zdj. Julia Osika

W Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych jak co roku miał miejsce dzień otwarty. Zwiedzający mieli szansę zapoznać się z ofertami kierunków, a także osobiście porozmawiać z przedstawicielami konkretnych zawodów. Czas umilały im maskotki szkoły - Melek i Elek, a także przekąski - nie od dziś wiadomo, że „na głodnego” źle się myśli. Ósmoklasiści mogli również wyrazić swoją artystyczną duszę przy stoisku graficznym prowadzonym przez panią Herman jak i również obejrzeć cenne zbiory biblioteki szkolnej oraz skorzystać z obecnej tam „strefy relaksu”. W końcu szkoła to nie tylko obowiązki i nauka, ale także czas na przyjemności i zawieranie nowych znajomości.

Ósmoklasiści mieli okazję poznać szkołę. Zdj. Julia Osika

Odbyła się również XVII edycja konkursu „Przygoda z techniką” dla uczniów szkół podstawowych Rybnickiego Okręgu Przemysłowego w celu popularyzacji kształcenia zawodowego oraz zainteresowania wiedzą techniczną. W zmaganiach wzięło udział osiem szkół podstawowych w zespołach dwuosobowych. Patronat nad konkursem objęli: Stowarzyszenie Elektryków Polskich, spółka Tauron Dystrybucja S.A. oraz DB Cargo S.A. Poza indywidualną rozgrywką, która opierała się na teście teoretycznym, uczniowie mieli również okazję wykazać się grupową współpracą na części praktycznej z programowania.

Odbył się konkurs

- Totalnie nie spodziewałem się, że wygram część indywidualną - mówi finalista konkursu indywidualnego, a także grupowego Antoni Janicki. - Według nas konkurs był ciężki, a wygrana jest dla nas bardzo pozytywnym zaskoczeniem.

- Jesteśmy tutaj drugi raz i w końcu się udało - śmieje się finalista konkursu grupowego Oliwier Dąbrowa. - W zeszłym roku część indywidualna była łatwiejsza, ale za to w tym roku z rywalizacji grupowej, temat podszedł nam zdecydowanie bardziej!

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i serdecznie dziękujemy za chęci, odwagę i dobrą zabawę!

Julia Osika

Dzień otwarty Mechanika z Rybnika

33 zdjęcia

19 kwietnia odbył się Dzień Otwarty rybnickiego Mechanika. Młodzież miała okazję poznać szkołę od podszewki i spróbować swoich sił w różnych rozgrywkach, konkursie, a także rozpieścić swoje podniebienie próbując pysznych przekąsek, przygotowanych przez uczniów.

do góry