Strona główna/Aktualności/Miasto/Dzień otwarty rybnickiego Ośrodka Rodzinnej Pieczy (..)

Dzień otwarty rybnickiego Ośrodka Rodzinnej Pieczy Zastępczej

29.05.2023 Miasto

30 maja w całej Polsce obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej okazji Ośrodek Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Rybniku zaprasza na Dzień Otwarty osoby pragnące poznać bliżej rodzinną formę opieki nad dzieckiem. 

Materiały promocyjne

- 30 maja od 10.00 do 16.00 spotkać nas będzie można w siedzibie ORPZ, przy ul. Młyńskiej 13b, gdzie pracownicy chętnie opowiedzą, czym jest piecza zastępcza, jakie warunki trzeba spełnić, żeby zostać rodziną zastępczą oraz jak wygląda cały proces kwalifikacyjny, a nie jest on taki straszny, jak mogłoby się wydawać - informuje Arkadiusz Andrzejewski, dyrektor Ośrodka Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Rybniku.

Na uczestników, małych i dużych, czeka słodki poczęstunek i zajęcia animacyjno-warsztatowe prowadzone przez „Skrzydlaty Domek Warsztatownia”.

W ramach akcji „Rybnickie bajtle” w Halo! Rybnik odbyło się kilka spotkań propagujących rodzicielstwo zastępcze. Ostatnie z takich spotkań już jutro (30 maja). Zdj. Wacław Troszka

W ramach dnia otwartego odbędzie się również ostatnie z cyklu „Spotkanie przy kawie z rodziną zastępczą” w Halo! Rybnik (10.00-16.00), a w rybnickim Kampusie zaplanowano „Śniadanie na trawie z rodziną zastępczą”.

- Razem z rodzinami i dziećmi z pieczy zastępczej, w godzinach 10.00-11.30, zorganizujemy minipiknik. Będzie można posłuchać piosenki „Uwierz w dobro” zrealizowanej w ramach kampanii "Rybnickie bajtle", będzie też malowanie twarzy i inne atrakcje - dodaje Grzegorz Głupczyk, prezes Fundacji DOBROstka.

„Rybnickie bajtle” to kampania społeczna stworzona przez zespół ds. promocji i budowania pozytywnego wizerunku pieczy zastępczej powołany przez Urząd Miasta Rybnika. W skład zespołu wchodzą przedstawiciele zawodowych rodzin zastępczych, Ośrodka Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Rybniku, urzędu miasta, stowarzyszeń 17-tka, Serduchowo i Uskrzydleni, Fundacji DOBROstka i Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Psychoterapii w Rybniku. Celem kampanii jest propagowanie aktualnej wiedzy dotyczącej rodzicielstwa zastępczego, pozyskanie nowych kandydatów do pomocy dzieciom oraz zaangażowanie w wolontariat.

 

Opracowanie
rybnicka .eu

Zobacz także

Rybnickie Bajtle i rodziny zastępcze
Rybnickie Bajtle i rodziny zastępcze

Rybnickie Bajtle i rodziny zastępcze

Przyjęcie dziecka jest Bożym Narodzeniem
Przyjęcie dziecka jest Bożym Narodzeniem

Przyjęcie dziecka jest Bożym Narodzeniem

do góry