Strona główna/Aktualności/Miasto/Dzień Integracji

Dzień Integracji

26.05.2023 Miasto

Dzisiaj, w Dniu Matki w naszym mieście trwa finał tegorocznych 6. Dni Integracji.

Większa część uczestników Dnia Integracji na pamiątkowej fotografii. Zdj. Wacław Troszka
Od kilku już lat mają one formę prezentacji działających w Rybniku stowarzyszeń i placówek zajmujących się opieką nad osobami starszymi, ale w głównej mierze edukacją, rehabilitacją i socjalizacją dzieci, młodzieży i młodzieży starszej z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Są też dobrą okazją do bliższego poznania ich podopiecznych.

Po mszy w bazylice sw. Antoniego uczestnicy święta integracji przeszli w pochodzie na rybnicki kampus. Zdj. Wacław Troszkaa

Po mszy, którą w intencji podopiecznych wspomnianych placówek i stowarzyszeń w bazylice św. Antoniego odprawił ks. biskup Grzegorz Olszowski, jej uczestnicy ustawili się pod pomnikiem papieża św. Jana Pawła II do pamiątkowej fotografii. Później prowadzeni przez żużlowców ROW-u Rybnik i „eskortowani” przez uczniów klasy mundurowej rybnickiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego przeszli pochodem na Kampus przy ul. Rudzkiej, gdzie trwa obecnie festyn integracyjny. Po artystycznych występach przedstawicieli poszczególnych placówek, około godz. 14 zaplanowano koncert gościa, którego pojawienie się na scenie ma być dla uczestników imprezy niespodzianką.

Tym razem podpiecznym rybnickich placówek zajmujących się rehabilitacją i edukacją osób z niepełnosprawnościami towarzyszyli m.in. żużlowcy ROW-u Rybnik. Zdj. Wacław Troszka

O godz. 16 na Kampusie rozpocznie się druga część festynu, w czasie której będzie można zobaczyć spektakl teatru Maszkarony i posłuchać koncertu ukraińskiego zespołu Czarnobrywci.

6. Rybnickie Dni Integracji

16 zdjęć

26 maja, w Dniu Matki w naszym mieście odbył finał tegorocznych 6. Dni Integracji. Od kilku już lat mają one formę prezentacji działających w Rybniku stowarzyszeń i placówek zajmujących się opieką nad osobami starszymi, ale w głównej mierze edukacją, rehabilitacją i socjalizacją dzieci, młodzieży i młodzieży starszej z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Są też dobrą okazją do bliższego poznania ich podopiecznych.

 

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry