Strona główna/Aktualności/Miasto/Dzień Afazji Rozwojowej w chwałowickiej szkole

Dzień Afazji Rozwojowej w chwałowickiej szkole

18.10.2022 Miasto

- W naszej szkole uczy się wielu uczniów, którzy mają afazję, dlatego chcieliśmy zwrócić szczególną uwagę na trudności, z jakimi się mierzą, ale też na ich talenty - mówią pomysłodawcy zorganizowanego po raz pierwszy w Szkole Podstawowej nr 35 w Chwałowicach - Dnia Osób z Afazją Rozwojową.

 

Dzień Afazji Rozwojowej w chwałowickiej szkole. Arch. SP nr 35

Hasłem było „Gdy głowa słowa chowa”, bo afazja rozwojowa to specyficzne zaburzenie rozwoju mowy i języka. Przygotowano więc gazetkę, opisującą rodzaje afazji, jej objawy oraz informacje o tym, jak wpierać uczniów z takimi problemami. Wychowawcy klas otrzymali broszury dotyczące afazji, aby jak najlepiej przedstawić uczniom historię osób, którym towarzyszy ten rodzaj zaburzenia mowy.

- Cała szkoła obchodziła ten dzień w wyjątkowy sposób. Jako że symbolem osób z afazją rozwojową jest elf, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, solidarnie z dziećmi i młodzieżą z afazją przebrali się za elfy - mówią organizatorzy.

Elfie stroje włożyli też nauczyciele. Arch. SP nr 35

Zorganizowano też konkurs plastyczny „Elf - symbol osób z afazją”, który cieszył się sporym zainteresowaniem i pokazał talenty uczniów, również tych z afazją.

- Te działania przyczynią się do lepszego zrozumienia osób z afazją, ale również będą praktyczną lekcją tolerancji w myśl hasła: „Każdy inny - wszyscy równi” - podsumowują w szkole.

Opracowanie: Redakcja

Elfy w chwałowickiej szkole

6 zdjęć

Po raz pierwszy w Szkole Podstawowej nr 35 w Rybniku-Chwałowicach zorganizowano Dzień Osób z Afazją Rozwojową. Hasłem było „Gdy głowa słowa chowa”, bo afazja rozwojowa to specyficzne zaburzenie rozwoju mowy i języka. Symbolem osób z afazją rozwojową są elfy, więc zarówno uczniowie, jak i nauczyciele SP nr 35, solidarnie z dziećmi i młodzieżą z afazją, włożyli stosowne elfie przebrania.

do góry