Strona główna/Aktualności/Miasto/Dzieci i seniorzy w Rybniku jeżdżą autobusami za darmo!

Dzieci i seniorzy w Rybniku jeżdżą autobusami za darmo!

03.11.2023 Miasto

Dzieci do 7 roku życia oraz seniorzy w Rybniku jeżdżą autobusami za darmo! 1 listopada w życie wszedł nowy regulamin.

Seniorzy a także dzieci w Rybniku jeżdżą autobusami za darmo. Zdj. Michał Koczy

Od listopada zmienia się regulamin przewozów w publicznym transporcie zbiorowym, którego organizatorem jest Miasto Rybnik. Skorzystają dzieci i seniorzy.
Nowy regulamin umożliwi skorzystanie z bezpłatnych przejazdów dzieciom do ukończenia 7 roku życia.


- Dotychczasowe zasady pozwalały na bezpłatny przejazd dzieciom do 4 roku życia na podstawie oświadczenia rodzica bądź opiekuna, od 1 listopada wydłużamy wiek dziecka uprawniający do przejazdów bez konieczności posiadania e-karty. Nie zmienia się sposób weryfikacji wieku dziecka - dalej będzie to na podstawie oświadczenia osoby opiekującej się dzieckiem w czasie przejazdu pojazdem komunikacji miejskiej - tłumaczy Piotr Kuczera, Prezydent Miasta Rybnika, który zmienił regulaminowe zapisy swoim zarządzeniem.

Mieszkańcy Rybnika podróżują m.in. autobusami wodorowymi. Zdj. Michał Koczy

Nowe zapisy regulaminowe ułatwiają także korzystanie z komunikacji miejskiej seniorom po ukończeniu 70 roku życia.

- Do tej pory było tak, ze pasażer powyżej siedemdziesięciu lat, aby skorzystać z bezpłatnego przejazdu, musiał mieć imienną e-kartę. Nowe zasady, także obowiązujące od 1 listopada, wskazują, że takie osoby mogą podróżować rybnicką komunikacją miejską bez biletu na podstawie dowodu osobistego lub innego dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego datę urodzenia - dodaje Łukasz Kosobucki, prezes spółki Komunikacja Miejska Rybnik, odpowiedzialny za wykonanie zarządzenia.

Wprowadzone zmiany to odpowiedź na postulaty zgłaszane przez mieszkańców.

Trzy przystanki za złotówkę dla wszystkich

Warto przypomnieć, że z tanich przejazdów rybnicką komunikacją miejską mogą skorzystać wszyscy pasażerowie - nieprzekraczający 3 przystanków przejazd dowolną linią w strefie 0 kosztuje tylko 1 zł! Trzeba jednak pamiętać, że kluczem do oszczędności i dodatkowych ofert jest korzystanie z e-karty!

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry