Strona główna/Aktualności/Miasto/Dwie kandydatki do Rybnickiej Rady Seniorów

Dwie kandydatki do Rybnickiej Rady Seniorów

11.03.2024 Miasto

56 osób zagłosowało w wyborach uzupełniających do Rybnickiej Rady Seniorów, które odbyły się dziś (11 marca) w rybnickiej bibliotece. O jedno miejsce w radzie ubiegają się dwie seniorki zgłoszone przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Rybniku.

W wyborach uzupełniających do Rybnickiej Rady Seniorów zagłosowało 56 osób. Zdj. Sabina Horzela-Piskula

Pierwszą kandydatką jest Jolanta Vorreiter, była ławniczka w Sądzie Rejonowym w Rybniku, obecnie sekretarz rybnickiego oddziału rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Godna zaufania i otwarta na nowe wyzwania, z którymi doskonale radzi sobie jako organizatorka spotkań czy wyjazdów dla seniorów - tak scharakteryzowano jej sylwetkę. Druga z kandydatek - Halina Walo - jest wolontariuszką w Rybnickim Telefonie Seniora, współorganizuje olimpiady sportowe dla osób 60+ oraz współpracuje z Politechniką Śląską i organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz seniorów. W hospicjum domowym opiekuje się osobami starszymi i niepełnosprawnymi, uczestniczy też w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rybniku. 
Która z nich zdobyła więcej głosów i będzie pracować w radzie seniorów przekonamy się jeszcze w tym tygodniu.

W wyborach mogli głosować mieszkańcy Rybnika, którzy skończyli 60 lat. Zdj. (S)

W tajnych wyborach uzupełniających ogłoszonych przez prezydenta miasta, po tym jak z pracy w 15-osobowej RRS zrezygnowała jedna z radnych-seniorek, wzięło udział 56 mieszkańców Rybnika, którzy ukończyli 60. rok życia.

Warto dodać, że jeszcze dziś (11 marca) o 16.00 Rybnicka Rada Seniorów organizuje w bibliotece spotkanie z przedstawicielami rybnickich rad dzielnic.

- Będziemy rozmawiać o sytuacji seniorów w poszczególnych dzielnicach i pomocy dla nich, bo będzie z nami również przedstawiciel OPS-u - zapowiada Stefania Forreiter, przewodnicząca Rybnickiej Rady Seniorów.

Dziennikarz
Sabina Horzela-Piskula
do góry