Strona główna/Aktualności/Miasto/Drużyna Wspólnie dla Rybnika idzie do wyborów

Drużyna Wspólnie dla Rybnika idzie do wyborów

07.03.2024 Miasto

- Chcemy tworzyć Rybnik dobry do życia, otwarty na różne poglądy, chcemy tworzyć wspólny Rybnik, który szanuje lokalność i dzielnicowość - mówiła Małgorzata Piaskowy, obecnie szefowa klubu radnych WdR w radzie Miasta Rybnika. Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie dla Rybnika z Piotrem Kuczerą zarejestrował 33 kandydatów do Rady Miasta Rybnika w czterech okręgach wyborczych. 

 

Drużyna WDR w wyborach samorządowych

- Jesteśmy ludźmi, których łączy budowanie lokalnej wspólnoty w Rybniku wokół wartości, które określają naszą tożsamość. Jesteśmy różni, choćby dlatego, że dostrzegamy naszą dzielnicową przynależność, ale razem potrafimy tworzyć wspólny Rybnik - mówi Bogusław Łabędzki, pełnomocnik wyborczy KWW Wspólnie dla Rybnika z Piotrem Kuczerą.

W drużynie WDR są osoby, które mają bogate doświadczenie samorządowe, począwszy od pracy w radzie miasta w dobiegającej końca kadencji, przez pracę na rzecz rad dzielnic, a skończywszy na pracy w organizacjach pozarządowych, czy innych instytucjach działających na terenie miasta. 

Kandydaci WDR deklarują poszanowanie dla śląskich - rybnickich korzeni, tradycji i języka. Wśród priorytetów wymieiają m.in. dokończenie budowy Drogi Regionalnej, czy przebudowę ulicy Mikołowskiej, stworzenie przestrzeni dla młodych przedsiębiorców przy ulicy Białych. Chcą rozwijać Rybnik z poszanowaniem natury. Oczekują wypracowania rekompensaty dla środowiska w sytuacjach, które będą tego wymagały. Jeżeli degradacja zielonych terenów miasta stanie się koniecznością, wówczas będą domagać się zwiększonej rekompensaty dla środowiska, np. w postaci większej ilości dodatkowych nasadzeń. W programie mają też m.in. politykę zrównoważonego transportu, która uwzględnia potrzeby kierowców, rowerzystów i pieszych.

Kandydaci WDR do Rady Miasta Rybnika

I OKRĘG WYBORCZYI OKRĘG WYBORCZY

 1. Małgorzata Piaskowy
 2. Jacek Mularczyk
 3. Grażyna Graś
 4. Justyna Kotula
 5. Andrzej Gorzawski
 6. Krzysztof Szweda
 7. Piotr Tokarz
 8. Bogdan Kloch
 9. Grażyna Kuczera

II OKRĘG WYBORCZY

 1. Mariusz Wiśniewski
 2. Robert Leśniak
 3. Jacek Drąszczyk
 4. Marek Zniszczoł
 5. Sabina Ficek
 6. Wiesława Hulim
 7. Paweł Wawrzyn
 8. Agnieszka Szymura

III OKRĘG WYBORCZY

 1. Mateusz Kubis
 2. Kamil Pierchała
 3. Marzena Skupień
 4. Ilona Czaja-Holona
 5. Marek Kula
 6. Mirosław Owczorz
 7. Grażyna Szarpak-Jondro
 8. Elżbieta Wolny-Luks

IV OKRĘG WYBORCZY

 1. Marek Florczyk
 2. Dariusz Grzesista
 3. Krzysztof Jaroch
 4. Bożena Fros
 5. Barbara Jakubiak
 6. Weronika Parzych
 7. Grzegorz Bugdol
 8. Bogusław Łabędzki

Drużyna Wspólnie dla Rybnika

4 zdjęcia

Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie dla Rybnika z Piotrem Kuczerą zarejestrował kandydatów do Rady Miasta Rybnika w czterech okręgach wyborczych. Komitet zaprosił do startu 33 osoby z Rybnika, które są zaangażowane w życie społeczne miasta.

Opracowanie
rybnicka .eu

Zobacz także

"Jest energia, moc i drużyna PiS"
"Jest energia, moc i drużyna PiS"

"Jest energia, moc i drużyna PiS"

do góry