Strona główna/Aktualności/Miasto/Drogowcy w Rybniku uwijają się w upale

Drogowcy w Rybniku uwijają się w upale

30.06.2022 Miasto

Choć żar leje się z nieba drogowcy z Rybnika uwijają się w wielu miejscach, wykonując remonty nawierzchni asfaltowych jak i chodników.

Prace związane z robotami bitumicznymi i brukarskimi trwają na ul. Ogródki (Śródmieście). Zdj. UM Rybnik

W zależności od miejsca i zakresu koniecznych do wykonania prac - roboty prowadzą albo  wybrani w przetargach wykonawcy albo pracownicy Rybnickich Służb Komunalnych.

- O wyborze dróg i chodników do remontu decydują przeprowadzane przez miasto okresowe przeglądy oraz wizje w terenie, wykonywane w odpowiedzi na wnioski  dzielnicowych radnych czy mieszkańców - tłumaczy Jacek Hawel, Dyrektor Centrum Inwestycji Urzędu Miasta Rybnika. - Oceniamy wtedy stan nawierzchni, często porównując ze sobą różne zgłoszone miejsca, co pozwala ustalić kolejność miejsc wymagających kompleksowej interwencji drogowców - dodaje.

Lista prowadzonych robót na ulicach Rybnika jest długa. Niedawno zakończone zostały roboty bitumiczne na ulicy Wierzbowej i Władysława Broniewskiego w dzielnicy Maroko-Nowiny. Nawierzchnię bitumiczną wykonano również na śródmiejskiej ulicy Konstantego Damrota, na odcinku od ul. Na Górze do ul. Piasta - do wykonania pozostał tu odcinek od ul. Piasta do bloków oraz odtworzenie oznakowania poziomego.

Niedawno zakończone zostały roboty bitumiczne na ul. Wierzbowej i Władysława Broniewskiego w dzielnicy Maroko-Nowiny.

Prace związane z robotami bitumicznymi i brukarskimi trwają na: ul. Ogródki(Śródmieście) i Łukowej (dz. Ochojec). Zaś na ulicach Karola Miarki (dz. Paruszowiec-Piaski), Świerklańskiej i Prostej(dz. Meksyk) trwa wymiana nawierzchni chodnika.

Jak informują w magistracie, w najbliższym czasie planowane jest rozpoczęcie wymiany nawierzchni chodnika na odcinku ul. Chwałowickiej oraz wymianę nawierzchni bitumicznej ul. Na Górze.

Nowa nawierzchnia na ulicy Łukowej.

Oczywiście, nowe nawierzchnie dróg i chodników cieszą mieszkańców najbardziej, ale takie kompleksowe remonty nie zawsze są możliwe czy nawet konieczne. Dlatego też roboty drogowe obejmujące mniejszy zakres czy doraźne uzupełnianie ubytków w nawierzchni wykonywane są na bieżąco przez Rybnickie Służby Komunalne.

W ostatnich dniach takie bieżące prace wykonane zostały między innymi na:

  • ul. Drzymały (dz. Meksyk),
  • ks. Jośki (dz. Maroko-Nowiny,
  • Olszowej (dz. Północ),
  • Sosnowej,
  • Żelaznej (dz. Paruszowiec-Piaski).

Na najbliższe dwa tygodnie zaplanowane są prace drogowe:

  • w dzielnicy Meksyk - na rondzie Kamyczek i odcinku Prostej do dawnego WORD-u,
  • w dzielnicy Popielów - na ulicach Konarskiego, Staffa, Różyckiego,
  • w dzielnicy Kamień - na ulicach Nałkowskiej, Szewczyka, Arki Bożka, Walecznych, Brzozy oraz Bieli.

Opracowanie: redakcja

do góry