Strona główna/Aktualności/Miasto/Drogowcy gromadzą sól

Drogowcy gromadzą sól

30.11.2023 Miasto

Rybnickie Służby Komunalne mimo rozpoczętej już akcji Zima, wciąż przygotowują się do utrzymania dróg w czasie zimowych miesięcy.

Rybnickie Slużby Komunalne zamierzają zgromadzić w nowym magazynie 2300 ton soli drogowej
Trwa wypełnianie solą nowego jej magazynu, który zbudowano w bliskim sąsiedztwie drogi regionalnej Racibórz-Pszczyna i ronda z wieżą Eiffla w ciągu ul. Wodzisławskiej. Jak informuje Marcin Usarek z RSK, w jego wnętrzu jest już 2200 ton soli drogowej, ale w kolejnych dniach trafi tam jeszcze kolejnych 100 ton.
Dzisiaj trudno przewidzieć, ile w czasie najbliższych miesięcy trzeba będzie wysypać soli na rybnickie drogi, bo z tym w czasie kolejnych zim bywa bardzo różnie. W czasie dwóch ostatnich zim, czyli 2021/22 i 2022/23 rybniccy drogowcy zużyli jej odpowiednio 1 494 tony i 1 488, ale w czasie zimy 2020/21 aż 3 380 ton.

Nowy magazyn soli Rybnickich Służb Komunalnych jest już prawie pełny. Zdj. Wacław Troszka

- I do takiej zimy się przygotowujemy. Lepiej żeby zostało nam soli na kolejną zimę, niżby miało jej zabraknąć - mówi Marcin Usarek, odpowiedzialny za utrzymanie dróg, zastępca dyrektora Rybnickich Służb Komunalnych.

 

Nowy magazyn soli jest usytuowany w sąsiedztwie drogi regionalnej Racibórz-Pszczyna i rybnickiej wieży Eiffla. Zdj. Wacław Troszkaj

Na razie nasi drogowcy korzystają z zapasów soli zgromadzonych w znacznie mniejszym magazynie , znajdującym się na terenie bazy RSK przy ul. Jankowickiej.

Wnętrze "wielkiej solniczki". Zdj. Wacław Troszka

 

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry