Strona główna/Aktualności/Miasto/Dołączmy do Rybnickiej Szlachetnej Paczki!

Dołączmy do Rybnickiej Szlachetnej Paczki!

29.11.2023 Miasto

W rybnickiej bazie Szlachetnej Paczki, akcji której finał odbędzie się 16-17 grudnia, wciąż są rodziny potrzebujące konkretnego wsparcia. - A kolejnych około 25 rodzin jest jeszcze odwiedzanych i opisywanych. Rodziny będą dodawane do naszej bazy do przyszłego tygodnia - mówi Martyna Bojanowska, liderka Szlachetnej Paczki w Rybniku.

W tegorocznej rybnickiej Szlachetnej Paczce weźmie udział ok. 40 wolontariuszy. Zdj. Arch. GR/Sabina Horzela-Piskula

Baza rodzin wystartowała 18 listopada. Tydzień później 48 rodzin z Rybnika i okolic miało już swoich darczyńców. Jednak to nie koniec - jeszcze do 8 grudnia rodziny, seniorzy i osoby samotne mogą trafić do rybnickiej bazy, dlatego warto na bieżąco śledzić stronę i profil FB. Znajdują się tam dokładne opisy sprawdzonych i zakwalifikowanych do akcji osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i czekają na wsparcie. Jak pani Sabina, która zajmuje się wychowywaniem trójki dzieci, w tym siedmioletniego niepełnosprawnego Rafała czy schorowany 73-letni pan Ryszard, który niedawno spadł ze schodów i złamał biodro. Rodzinie pani Weroniki brakuje butów, środków czystości i żywności, a pani Dorocie - łóżka i pościeli.

- Mamy kilka rodzin, które potrzebują mebli i sprzętu AGD i martwię się czy znajdą się dla nich darczyńcy - zastanawia się Martyna Bojanowska.

Zwykle rodziny otrzymują nie jedną, ale kilkanaście paczek. Zdj. Arch. GR

Warto przypomnieć, że do zrobienia paczki może się włączyć kilka, a nawet kilkanaście osób, również firm czy zakładów pracy. - Sprawmy, aby wszyscy mieli piękne święta! - zachęca liderka akcji.

Finał Szlachetnej Paczki, czyli Weekend Cudów odbędzie się tydzień przed Wigilią - 16-17 grudnia. Podobnie, jak przed rokiem rybnicki magazyn Szlachetnej Paczki mieścić się będzie w Szkole Podstawowej nr 34 (ul. Reymonta 69). To właśnie tam darczyńcy dowiozą swoje paczki, a wolontariusze będą je rozwozić do rodzin. Jak zwykle będą w tym pomagać strażacy ochotnicy.

 

Dziennikarz
Sabina Horzela-Piskula

Zobacz także

Uzależnieni od pomagania
Uzależnieni od pomagania

Uzależnieni od pomagania

do góry