Strona główna/Aktualności/Miasto/Dołącz do rybnickiej Szlachetnej Paczki

Dołącz do rybnickiej Szlachetnej Paczki

06.12.2022 Miasto

W rybnickiej bazie Szlachetnej Paczki, której finał już w najbliższy weekend (10-11 grudnia), wciąż są rodziny potrzebujące konkretnego wsparcia. Przygotujmy paczki dla niepełnosprawnej pani Marioli czy pana Tadeusza, który od najmłodszych lat cierpi na zespół Aspergera.

Dołącz do rybnickiej Szlachetnej Paczki! Zdj. Arch. GR

W tym roku w ramach charytatywnej akcji Szlachetna Paczka pomoc ma trafić do 68 rodzin z Rybnika i okolic, które znalazły się w niezwykle trudnej sytuacji życiowej. Wciąż można wybrać rodzinę potrzebującą konkretnej pomocy. Najczęściej jest to żywność oraz środki czystości. Z listą osób czekających na wsparcie można się zapoznać tutaj

Warto przypomnieć, że do zrobienia paczki może się włączyć kilka, ale też kilkanaście osób, również firm czy zakładów pracy.

Finał akcji, czyli Weekend Cudów zaplanowano 10-11 grudnia. Zdj. Arch. GR

Finał akcji, czyli Weekend Cudów odbędzie się 10-11 grudnia. Tym razem rybnicki magazyn Szlachetnej Paczki mieścić się będzie w Szkole Podstawowej nr 34 (ul. Reymonta 69). W tym roku w transporcie wszystkich paczek będą pomagać zespoły strażaków OSP z Golejowa, Niewiadomia, Grabowni i Kamienia.

Autor: (S)

do góry