Strona główna/Aktualności/Miasto/Dobroczynna Czapka

Dobroczynna Czapka

23.12.2023 Miasto

Za nami finał 22. edycji Czapki Świętego Mikołaja, dobroczynnej akcji Młodzieżowej Rady Miasta.

Po kilku godzinach pakowania towarów i produktów młodzieżowi radni i wolontariusze rozwieźli potrzebującym 240 świątecznych paczek. Zdj. Wacław TroszkaWczoraj młodzieżowi radni oraz spora grupa wolontariuszy wśród których było również kilku studentów, z pomocą koordynator MRM Katarzyny Korby i kilku innych pracowników magistrackiego wydziału edukacji, przygotowali paczki dla dorosłych i dzieci. W „wypasionych” torbach znalazły się m.in. różnego rodzaju artykuły spożywcze, słodycze, ale też przybory szkolne, książki i zabawki. Wielkie paczkowanie już tradycyjnie odbyło się w auli Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Orzepowickiej na Nowinach.
Jak informuje Katarzyn Korba, przygotowano i dostarczono 157 paczek żywnościowych, 83 paczki dla dzieci.

 

Są przedsiębiorcy i firmy, które na różne sposoby, również w czasie rozwożenia paczek, wspierają nas co roku i ci, którzy pomogli nam po raz pierwszy. Przygotowania trwały od października, ale sama akcja ruszyła 30 listopada. Lista osób potrzebujących, czyli adresatów tych paczek co roku powstaje właściwie od nowa choć sporo nazwisk się powtarza. W jej tworzeniu pomagają nam m.in. dzielnicowi aktywiści i społeczni kuratorzy sądowi oraz Dariusz Piotrowski rybnicki streetworker, który wie, gdzie w tym czasie pomieszkują osoby bezdomne. Nasze paczki w tym roku trafiły również do osób odwiedzających Wspólny stół, działający przy ul. Zebrzydowickiej - mówi koordynator Młodzieżowej Rady Miasta Rybnika Katarzyna Korba.


Młodzieżowa Rada Miasta informuje na swojej stronie, że zebrano 25 673 zł oraz towar o szacunkowej wartości 12 tys. zł.

Katarzyna Korba (w środku) nie kryje dumy, to już 22. edycja dobroczynnej akcji Młodzieżowej Rady Miasta Rybnika, której prace koordynuje. Zdj. Wacław Troszka

- W „Czapce” biorę udział po raz pierwszy i jestem zszokowana ilością towarów, które udało nam się zebrać dla osób, którym na pewno bardzo się przydadzą. Dla niektórych z nich już zwykła paczka kawy jest prezentem, z którego bardzo się cieszą - powiedziała nam sekretarz Młodzieżowej Rady Miasta Rybnika Hanna Wycisk, uczennica drugiej klasy Zespołu Szkół Technicznych.

Członkowie MRM i wolontariusze zbierali pieniądze na różne sposoby: kwestowali w czasie bożonarodzeniowego jarmarku na rybnickim rynku, ale też w czasie morsowania na Pniowcu i na lodowisku, gdzie zorganizowali Disco - Lodowisko. Jeden z koncertów zorganizowali też w szkole w Górkach Śląskich. Pieniądze można też było wpłacać na konto akcji.

Pełną listę sponsorów i partnerów Czapki Świętego Mikołaja można znaleźć na facebookowej stronie Młodzieżowej Rady Miasta Rybnika.

Dobroczynna Czapka Świętego Mikołaja

19 zdjęć

Za nami finał 22. edycji Czapki Świętego Mikołaja, dobroczynnej akcji Młodzieżowej Rady Miasta. 22 grudnia młodzieżowi radni oraz spora grupa wolontariuszy wśród których było również kilku studentów, z pomocą koordynator MRM Katarzyny Korby i kilku innych pracowników magistrackiego wydziału edukacji, przygotowali i dostarczyli

157 paczek żywnościowych i 83 paczki dla dzieci.

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry