Strona główna/Aktualności/Miasto/Dachowanie na Gliwickiej. Kierowca zasnął za kierownicą

Dachowanie na Gliwickiej. Kierowca zasnął za kierownicą

28.11.2022 Miasto

Na szczęście niegroźnie zakończyło się poważnie wyglądające zdarzenie drogowe, do którego doszło dzisiaj (28 listopada) na ulicy Gliwickiej w Rybniku. 51-letni kierowca opla najprawdopodobniej zasnął za kierownicą, w wyniku czego zjechał z jezdni, uderzył w lampę oświetleniową oraz drzewo, a następnie dachował. 

Kierowca prawdopodobnie zasnął za kierownicą. Zdj. KMP Rybnik

Do groźnego zdarzenia doszło dzisiaj po godzinie 5.00 na ulicy Gliwickiej w Rybniku.

- Z ustaleń policjantów z rybnickiej drogówki wynika, że kierujący oplem 51-letni mieszkaniec Gliwic, jadąc w kierunku centrum, prawdopodobnie zasnął za kierownicą, w wyniku czego zjechał z jezdni, uderzył w lampę oświetleniową oraz drzewo, a następnie dachował - informuje Bogusława Kobeszko, oficer prasowa Komendy Miesjskiej Policji w Rybniku.

Mężczyzna został zabrany przez pogotowie ratunkowe na badania do szpitala, na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca osobówki był trzeźwy.

Samochód uderzył w latarnię i drzewo, a potem dachował. Zdj. KMP Rybnik

Szybko zapadający zmrok, opady śniegu, mgły i marznąca nawierzchnia, znacznie utrudniają kierowcom jazdę. Dlatego zadbajmy o to, aby bezpiecznie dojechać do celu - apeluje rybnicka policja.

Stróże prawa przypominają, że kierowanie pojazdem, pomimo narastającego zmęczenia, prowadzi do zmniejszenia możliwości oceny sytuacji na drodze. Wraz z narastaniem zmęczenia, na długich trasach pojawia się znużenie, spadek czujności i senność. Najważniejsze w ocenie stopnia zmęczenia i sprawności kierowcy jest jego samokontrola. Przy stwierdzeniu tzw. ciężkich powiek, opóźnionych reakcji, trudności rozpoznania drogi, zaburzeń płynności jazdy czy większego rozdrażnienia, należy jak najszybciej zjechać na pobliski parking i odpocząć. (OR)

Dachowanie na Gliwickiej w Rybniku

9 zdjęć

Do groźnego zdarzenia doszło 28 listopada po godz. 5 na ulicy Gliwickiej w Rybniku. Kierujący oplem 51-letni mieszkaniec Gliwic, jadąc w kierunku centrum, prawdopodobnie zasnął za kierownicą, w wyniku czego zjechał z jezdni, uderzył w lampę oświetleniową oraz drzewo, a następnie dachował.

do góry