Strona główna/Aktualności/Miasto/Czytelnik: W Rybniku brakuje woreczków na psie odchody. (..)

Czytelnik: W Rybniku brakuje woreczków na psie odchody. Magistrat: „Zamówiliśmy 200 tys. sztuk”

14.09.2022 Miasto

W całym rybnickim Śródmieściu nie ma worków na psie odchody - poinformowała naszą redakcję Czytelniczka, prosząc o interwencję. Jest reakcja Urzędu Miasta Rybnika.

Czytelniczka poinformowała naszą redakcję o braku woreczków.

- Może zainteresujecie się tematem braku worków na psie kupy? Miasto postawiło fajne stojaki, system działał, ale od czerwca brak worków - poinformowała redakcję rybnicka.eu nasza Czytelniczka.

- W całym Śródmieściu nie ma, wszystkie stojaki puste. W UM panie informują, że zamawiają, ale trwa to już od czerwca - dodaje.

O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy Urząd Miasta Rybnika.

Magistrat: Woreczki zamówione w ilości 200 tysięcy sztuk

- Od kilku dni pracownicy Rybnickich Służb Komunalnych uzupełniają dystrybutory woreczkami, które zostały zamówione w ilości 200 000 sztuk - tłumaczy Agnieszka Skupień, rzecznik Urzędu Miasta Rybnika.

Dodaje, że zamawianie towaru uruchamia całą procedurę związaną m.in. z przygotowaniem zapytania ofertowego, wyłonienia wykonawcy oraz przygotowania umowy.

- Niestety nie zauważyliśmy odpowiednio wcześniej braków w magazynach. Procedura została uruchomiona zbyt późno i pojawiły się braki w workach - przyznaje Agnieszka Skupień.

- W sytuacji kiedy miejski dystrybutor lub dystrybutor ustawiony na terenie spółdzielni, posiadającej zgodę na uzupełnianie go miejskimi woreczkami jest pusty, należy bezpośrednio informować Rybnickie Służby Komunalne, które zajmują się ich uzupełnianiem - dodaje rzecznik magistratu.

Redakcja

Chcesz podzielić się ciekawą informacją? Jesteś świadkiem ważnego zdarzenia? Nie czekaj. Skontaktuj się z nami. Pisz: kontakt@rybnicka.eu

do góry