Strona główna/Aktualności/Miasto/Chciał zabić żonę? Wjechał w ciężarówkę. Mroczne (..)

Chciał zabić żonę? Wjechał w ciężarówkę. Mroczne kulisy wypadku w Rybniku

23.09.2022 Miasto

Wyjątkowo mroczne są kulisy wypadku, do jakiego doszło 12 września na ulicy Chwałowickiej w Rybniku. To nie było zwykłe zdarzenie drogowe. Z ustaleń śledczych wynika, że kierowca osobówki celowo zjechał na lewy pas, docisnął pedał gazu i wjechał w nadjeżdżąjącą z naprzeciwka ciężarówkę. Został zatrzymany w związku z podejrzeniem usiłowania zabójstwa swojej żony.

To nie był zwykły wypadek w Rybniku. Zdj. ilustracyjne pixabay

Prokuratura Rejonowa w Rybniku wszczęła śledztwo w kierunku przestępstwa w związku z wypadkiem drogowym mającym miejsce w dniu 12 września 2022 roku w Rybniku na ulicy Chwałowickiej, gdzie doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym.

- Z poczynionych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem osobowym marki Kia Ceed celowo doprowadził do wypadku. W czasie jazdy miało dojść do kłótni między nim, a jego żoną i w pewnym momencie mężczyzna zjechał na lewy pas ruchu wyprzedzając inny samochód osobowy, a następnie zwiększając znacznie prędkość wjechał wprost na jadący z przeciwka samochód ciężarowy marki Man - informuje Prokuratura Okręgowa w Gliwicach.

Jak informuje rzecznik prokuratury podczas oględzin miejsca wypadku nie stwierdzono żadnych śladów hamowania ani innych manewrów obronnych, mających na celu unikniecie zderzenia pojazdów.

- W trakcie oględzin pojazdu ujawniono również, że poduszka powietrzna pasażera została wcześniej wyłączona kluczykiem tego pojazdu - informuje prokuratura.

Sprawca wypadku doznał lekkich obrażeń ciała i po badaniach został wypisany ze szpitala, natomiast jego żona doznała poważnych obrażeń ciała i przebywa nadal w szpitalu.

Zarzut usiłowania zabójstwa

Sprawca wypadku został zatrzymany w związku z podejrzeniem usiłowania zabójstwa żony. W oparciu o zebrany w sprawie materiał dowodowy prokurator przedstawił mu zarzut popełnienia przestępstwa z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Na obecnym etapie postępowania prokuratura nie ujawnia treści tych wyjaśnień.

Z uwagi na grożącą podejrzanemu surową karę oraz obawę matactwa, prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Rybniku wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Sąd uwzględnił wniosek i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt.

Postępowanie jest w toku, trwają czynności procesowe.

Oprac. AK

do góry