Strona główna/Aktualności/Miasto/Chciał zabić partnerkę nożem. Rybniczaninowi grozi (..)

Chciał zabić partnerkę nożem. Rybniczaninowi grozi dożywocie

04.11.2022 Miasto

Na wniosek rybnickich policjantów i prokuratora sąd tymczasowo aresztował 35-letniego mieszkańca Rybnika, który usiłował zabić swoją partnerkę nożem. Ponadto śledczy zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który pomagał mieszkańcowi Rybnika ukryć się przed policją.

Policjanci zatrzymali mężczyznę na terenie pow. wodzisławskiego. Zdj. Policja RybnikDo zdarzenia doszło w niedzielę 30 października około godziny 22.30 w jednym z bloków w centrum miasta.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów 35-letni mieszkaniec Rybnika w mieszkaniu usiłował zabić swoją partnerkę, atakując ją nożem - informuje Bogusława Kobeszko, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Mundurowi na miejscu pojawili się bardzo szybko oraz ustalili przebieg zdarzenia. Od tego momentu rozpoczęły się też poszukiwania podejrzewanego mężczyzny, który zbiegł z mieszkania.

Poszkodowana 26-letnia kobieta w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala.

Do zatrzymania doszło na terenie powiatu wodzisławskiego. Zdj. Policja Rybnik

W poniedziałek o godzinie 22.00 na terenie powiatu wodzisławskiego kryminalni zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Rybnika. Ponadto śledczy zatrzymali 34-latka, który pomagał niedoszłemu zabójcy ukryć się przed Policją - informuje Bogusława Kobeszko.

Po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa. Wczoraj (3 listopada) rybnicki sąd podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec 35-latka w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Mężczyzna został aresztowany. Zdj. Policja Rybnik

Śledczy ustalają motywy działania mężczyzny oraz szczegółowy przebieg zdarzenia. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

34-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, który pomagał rybniczaninowi ukryć się przed policją, decyzją Sądu Rejonowego w Rybniku również na 3 miesiące trafił do aresztu.

Zdj. Policja Rybnik

Opracowanie Redakcja

do góry