Strona główna/Aktualności/Miasto/Były wiceprezydent Gliwic pełnomocnikiem prezydenta (..)

Były wiceprezydent Gliwic pełnomocnikiem prezydenta Rybnika

01.07.2024 Miasto

Od dziś (1 lipca) pełnomocnikiem prezydenta miasta ds. inwestycji i dróg jest Mariusz Śpiewok, były wiceprezydent Gliwic, rybniczanin od pokoleń.

Mariusz Śpiewok, były wiceprezydent Gliwic został pełnomocnikiem prezydenta Rybnika. Zdj. UM Rybnika

Mariusz Śpiewok urodził się w 1976 roku w Rybniku. Zawodowo związany z Gliwicami, gdzie od lutego 2019 roku do maja tego roku, był wiceprezydentem miasta odpowiedzialnym za jego rozwój, inwestycje, zarządzanie drogami, gospodarkę komunalną oraz nadzór nad miejskimi spółkami. W gliwickim magistracie pracował również w latach 2000 - 2010 (od podinspektora do zastępcy naczelnika wydziału), kierował też Związkiem Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego (przez 5 lat jako dyrektor biura i przez blisko 5 lat jako przewodniczący zarządu). Był też zastępcą dyrektora ds. technicznych Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach.

Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu i Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, jest rybniczaninem od pokoleń, rodzinnie związanym z Boguszowicami i Kłokocinem. Obecnie mieszka w Golejowie.

Pełnomocnik prezydenta miasta ds. inwestycji i dróg, to nowe stanowisko w strukturze rybnickiego magistratu. 

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry