Strona główna/Aktualności/Miasto/Budżet dla rybnickich uczniów

Budżet dla rybnickich uczniów

19.01.2023 Miasto

Do 10 marca rybnickie szkoły średnie mogą zgłaszać swoje pomysły w ramach szóstej edycji szkolnego budżetu partycypacyjnego organizowanego przez Młodzieżową Radę Miasta Rybnika przy wsparciu miasta.

Placówka, której społeczność wymyśli najciekawszy projekt służący rozwojowi młodych ludzi czy poprawiający warunki nauki w szkole, otrzyma 10 tys. zł na jego realizację. A dobrych pomysłów młodym ludziom nie brakuje, co potwierdzają poprzednie edycje szkolnego budżetu obywatelskiego. 10 tys. złotych pozwoliło na urządzenie pracowni malarskiej w IV LO w Chwałowicach, ale też na stworzenie rozgłośni w Zespole Szkół Technicznych, stacji meteorologicznej w „Urszulankach”, czy studia nagrań w „Powstańcach”.

Pierwszym zwycięzcą szkolnego budżetu partycypacyjnego był Zespół Szkół Urszulańskich. W przyszkolnym ogrodzie powstała stacja meteorologiczna UrsusMeteo. Zdj. Wacław Troszka

Projekty do tegorocznej edycji budżetu można przedstawić w formie filmiku, prezentacji multimedialnej lub tekstu, ale należy do nich dołączyć formularz zgłoszeniowy (regulamin i szczegóły: rybnicki wydział edukacji oraz Facebook MRM Rybnika).

To już 6. edycja budżetu dla rybnickich uczniów. Materiały prasowe.

Wyboru najlepszego pomysłu dokona komisja, w której zasiądą m.in. młodzi ludzie oraz prezydent i wiceprezydent miasta. Jej werdykt poznamy 21 marca podczas targów edukacji, które wracają do przedpandemicznej formuły i odbędą się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych.

Zwycięzcą ubiegłorocznej edycji szkolnego budżetu partycypacyjnego MRM Rybnika był Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, w którym powstał „Luft Azyl” pod chmurką, z ławostołami i drzewkami, służący do spędzania wolnego czasu i integracji, ale też - prowadzenia części zajęć szkolnych na świeżym powietrzu.

Luft Azyl w "Mechaniku". Zdj. MRM Rybnika

Jaki pomysł okaże się najciekawszy tym razem? Poczekajmy do 21 marca!

 

Dziennikarz
Sabina Horzela-Piskula
do góry