Strona główna/Aktualności/Miasto/Boisko na Nowinach gotowe na mecz

Boisko na Nowinach gotowe na mecz

06.07.2022 Miasto

Na Nowinach można już rozgrywać mecze pod dachem. Jak informuje magistrat, zakończyły się formalności związane z przekazaniem do użytkowania zadaszonego boiska ze sztuczną nawierzchnią przy Zespole Szkół nr 3 na osiedlu Nowiny. Młodzi piłkarze korzystają już z obiektu.

Boisko zostało zadaszone i oświetlone w technologii LED. Zdj. Lucyna Tyl

Boisko ze sztuczną nawierzchnią zostało obudowane halą namiotową o konstrukcji stalowej. Obiekt został zadaszony i oświetlony w technologii LED.

Przypomnijmy, w drodze do finału inwestycji przy ZS nr 3 w Rybniku nie brakowało problemów. Budowa boiska na Nowinach trwała kilka lat. Realizacja umowy w systemie „zaprojektuj i wybuduj” rozpoczęła się już w 2019 r. od opracowania projektu. Sama budowa wystartowała w 2020 roku, a pierwszy wykonawca zrealizował 80 procent prac, po czym zaniechał dalszej budowy. W marcu 2021 roku urzędnicy z Rybnika rozwiązali z nim umowę. Potem wykonano ocenę stanu zaawansowania robót - inwentaryzację, która stanowiła podstawę ogłoszenia nowego postępowania przetargowego. Przetarg na dokończenie budowy boiska na Nowinach wygrała Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna z Rybnika Wielopola, która inwestycję zrealizowała za 446 206,12 zł, kończąc budowę w marcu tego roku.

Boisko, choć gotowe, musiało jeszcze poczekać na to, by stać się areną zmagań piłkarzy z uwagi na formalności. Przy braku uwag co do zamiaru przystąpienia do użytkowania ze strony instytucji takich jak Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Państwowa Straż Pożarna i Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego dla miasta Rybnika z boiska można już korzystać.

Jak informują w rybnickim magistracie, w dalszej perspektywie planowana jest budowa ścian bocznych dla obiektu, który tym samym stałby się halą sportową, przystosowaną do gry niezależnie od warunków atmosferycznych.

W dalszej perspektywie planowana jest budowa ścian bocznych dla obiektu, który tym samym stałby się halą sportową, przystosowaną do gry niezależnie od warunków atmosferycznych. Zdj. Lucyna Tyl

Boisko na Nowinach do gry w piłkę nożną posiada:

  • wymiary 62 m x 30 m
  • nawierzchnię z trawy syntetycznej
  • pole gry 56 m x 26 m
  • zabudowaną na fundamentach żelbetowych halę namiotową o konstrukcji stalowej
  • opaski z betonowej kostki chodnikowej wokół boiska
  • zadaszonie i oświetlenie w technologii LED
  • 2 atestowane bramki o wymiarach 2 m x 5 m wraz z siatkami
  • piłkochwyty
  • kontener na sprzęt sportowy
  • w ramach inwestycji wykonano też trawniki wokół boiska i otwartej strefy treningowej.

Opracowanie redakcja

do góry