Strona główna/Aktualności/Miasto/Blok Samorządowy Rybnik - i wszystko jasne! 

Blok Samorządowy Rybnik - i wszystko jasne! 

09.03.2024 Miasto

BSR odsłania karty, a jokerem w tej talii ma być 53-letni Krzysztof Kazek, przewodniczący zarządu dzielnicy Zamysłów, policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, który kandyduje na stanowisko prezydenta miasta Rybnika. - Hasło „Bliżej ludzi” nie powstało dzisiaj. Towarzyszy mi od zawsze - mówił dziś na rybnickim rynku. 

Blok Samorządowy Rybnik zainaugurował samorządową kampanię 9 marca na rybnickim rynku. Zdj. Sabina Horzela-Piskula 

Wzmocnienie rad dzielnic, darmowy transport zbiorowy dla dzieci, młodzieży i seniorów, partnerska współpraca z organizacjami pozarządowymi, ale też reaktywacja dużych koncertów w mieście, szersze otwarcie się na potrzeby osób z niepełnosprawnościami i usprawnienie opieki nad bezdomnymi zwierzętami - to tylko niektóre z punktów, o jakich mówił dziś Krzysztof Kazek, kandydat BSR na prezydenta. 

Krzysztof Kazek chce być prezydentem Rybnika. Na zdjęciu z Andrzejem Wojaczkiem z Chwałowic, radnym i kandydatem na radnego. Zdj. Sabina Horzela-Piskula  

53-latek, mąż i ojciec dwójki dzieci, policjant, pasjonat sportu i historii Rybnika, pracę w samorządzie rozpoczął od Rady Dzielnicy Zamysłów.

- Udało się nam przekonać ludzi do naszej idei i zjednoczyliśmy Zamysłów! Dziś to bardzo aktywna dzielnica, działamy i realizujemy wiele pomysłów. Uznałem, że możemy to przenieść na grunt miasta - mówił Krzysztof Kazek.

Podkreślał, że ma kontakt z organizacjami pozarządowymi i zna problemy rybnickiego sportu, bo jest związany z tutejszym klubem karate. Chciałby, aby w Rybniku powstał kort tenisowy, ma też pomysł na szersze udostępnienie rybnickiego zalewu wędkarzom i sprawniejszą dystrybucję „Gazety Rybnickiej”. - W USA są specjalne dystrybutory na prasę. Jedno takie miejsce w dzielnicy, dobrze oświetlone i gazeta byłaby dostępna dla każdego - mówił Kazek. BSR chce się też skupić na klubach sportowych i aktywizacji młodych, którym nie brakuje dobrych pomysłów i chęci do działania.

- Nasi kandydaci to osoby w różnym wieku, o różnych poglądach i doświadczeniu zawodowym - od uczniów przez emerytów po kobiety. Kobiety muszą decydować o sobie w tym mieście! - mówił Kazek. 

- Chcemy mieć wpływ na to, co dzieje się w naszym mieście. Jesteśmy ugrupowaniem dialogu i współpracy, skupionym na potrzebach każdego mieszkańca - mówił Kazek o ekipie BSR-u. Zdj. (S) 

W ekipie BSR są osoby ze sporym doświadczeniem samorządowym w radzie miasta i dzielnicach. Najstarszymi kandydatami są Andrzej Wojaczek i Michał Chmieliński (71 lat), najmłodsi to 18-latkowie: Patrycja Zientek i Bartosz Krok.

- Kandyduję bo chcę być głosem młodych w radzie, którzy często są pomijani w kluczowych kwestiach w naszym mieście. Uważam, że nasz głos jest warty wysłuchania, tak by Rybnik był bliski również młodym ludziom - mówiła Patrycja.

Patrycja Zientek i Michał Chmieliński. Zdj. (S)

Na liście 32 zarejestrowanych kandydatów BSR jest 16 kobiet. Jedna z nich - Anna Gruszka, jest jedynką BSR w okręgu wyborczym nr 2.

Przypomnijmy: Blok Samorządowy Rybnik powstał w 2002 roku z inicjatywy wieloletniego prezydenta Rybnika Adama Fudalego. 

Kandydaci BSR do Rady Miasta Rybnika

Kandydaci w okręgu wyborczym nr 1

1. Tomasz MIŁOWSKI

2. Bronisław PIECHA

3. Magdalena HODÓR

4. Patrycja KOSIDŁO-PARDEJ

5. Monika TLAŁKA

6. Mirosława KACZMARCZYK 

7. Wiesław GRABOWSKI

8. Agnieszka PODLEŚNY

9. Andrzej JANKOWSKI

Kandydaci w okręgu wyborczym nr 2

1. Anna GRUSZKA

2. Leszek KUŚKA

3. Wojciech WASYL 

4. Katarzyna DRĄŻEWSKA-PAŹDZIORA

5. Marcin GOŁĄBEK

6. Maria KUŚKA

7. Bartosz KROK

8. Ryszard CHROMIK

Kandydaci w okręgu wyborczym nr 3

1. Andrzej WOJACZEK

2. Henryk CEBULA 

3. Monika HOLONA

4. Beata LUKAS

5. Justyna SIBILA

6. Małgorzata HANS

7. Adam NIESPODZIANY 

8. Beata JAGŁA

Kandydaci w okręgu wyborczym nr 4

1. Krzysztof KAZEK 

2. Michał CHMIELIŃSKI

3. Mariusz WOWRA 

4. Krystyna DAJKA

5. Sławomir OCHOJSKI

6. Agata SMOŁKA 

7. Patrycja ZIENTEK

Blok Samorządowy Rybnik zaprezentował kandydatów

14 zdjęć

9 marca na rybnickim rynku BSR zainaugurowało kampanię wyborczą. Przedstawiło swoich kandydatów na radnych i na stanowisko prezydenta miasta. O głosy rybniczan będzie zabiegać 53-letni Krzysztof Kazek, przewodniczący zarządu Rady Dzielnicy Zamysłów, policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 
Dziennikarz
Sabina Horzela-Piskula

Zobacz także

"Jest energia, moc i drużyna PiS"
"Jest energia, moc i drużyna PiS"

"Jest energia, moc i drużyna PiS"

do góry