Strona główna/Aktualności/Miasto/Basen Ruda w Rybniku z rekordową frekwencją wakacji

Basen Ruda w Rybniku z rekordową frekwencją wakacji

09.07.2023 Miasto

Za nami pierwszy prawdziwie upalny weekend wakacji, nic więc dziwnego, że dużą popularnością cieszyły się miejskie kąpieliska. Na basenie Ruda w Rybniku padł rekord tych wakacji.

W pierwszą upalną niedzielę wakacji rybnicką Rudę odwiedziło blisko 6 tys. osób. Zdj. Wacław Troszka
W sobotę na największym i najlepszym kąpielisku Ruda wypoczywało i zażywało kąpieli około 3,5 tys. osób, ale dzisiaj Rudę odwiedziło blisko 6 tys. osób, co jest oczywiście tegorocznym rekordem frekwencji.

Gdy byliśmy na kąpielisku, krótko po godz. 14 pojedyncze osoby opuszczały już jego teren, ale kolejni chętni stali jeszcze w 50-metrowej kolejce do kas.

W niedzielę tłoczno było i w wodzie, i na trawie. Zdj. Wacław Trszka

Siłą rzeczy na terenie ośrodka było dziś całkiem tłoczno tak na trawie jak i w wodzie, podobnie na sąsiadującym z nim parkingu.

Najważniejsze jednak, że niedziela minęła na Rudzie bardzo spokojnie i nie licząc drobnych urazów obeszło się bez przykrych zdarzeń.

Rekordowa niedziela na Rudzie

20 zdjęć

Za nami pierwszy prawdziwie upalny weekend wakacji, nic więc dziwnego, że dużą popularnością cieszyły się miejskie kąpieliska. W sobotę 8 lipca na największym i najlepszym kąpielisku Ruda wypoczywało i zażywało kąpieli około 3,5 tys. osób, ale w niedzielę Rudę odwiedziło blisko 6 tys. osób, co jest oczywiście tegorocznym rekordem frekwencji.

Dziennikarz
Wacław Troszka

Zobacz także

Ratownicy z Rybnika na swoim
Ratownicy z Rybnika na swoim

Ratownicy z Rybnika na swoim

do góry