Strona główna/Aktualności/Miasto/Absolwent "Frycza" wśród najlepszych na świecie

Absolwent "Frycza" wśród najlepszych na świecie

20.07.2022 Miasto

17 lipca poznaliśmy wyniki XVIII Międzynarodowej Olimpiady Geograficznej (iGeo), w której uczestniczył Mateusz Tomiczek. Tegoroczny absolwent II LO w Rybniku zajął 20. miejsce na świecie, zdobył srebrny medal i tym samym poprawił swój ubiegłoroczny wynik na iGeo. To kolejny „olimpijski” sukces Mateusza w ostatnim czasie.

Absolwent II LO Mateusz Tomiczek (drugi z prawej) z piątą drużyną świata na wycieczce w Paryżu. Zdj. Olimpiada GeograficznaW Międzynarodowej Olimpiadzie Geograficznej (12-18 lipca) odbywającej się w formule zdalnej z Paryża, uczestniczyło 209 zawodników z 54 krajów. Wśród nich był też tegoroczny maturzysta "Frycza" Mateusz Tomiczek, który zajął 20. miejsce na świecie, a z drużyną - 5.

Polscy uczniowie łączyli się z Paryżem z Warszawy, gdzie rozwiązywali test pisemny, quiz multimedialny z 40 zadaniami z geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej, a nawet uczestniczyli w zajęciach terenowych w formie wirtualnej wycieczki po dolinie dolnego biegu Sekwany. Musieli się też wykazać wiedzą m.in. na temat wysp południowego Pacyfiku, ruchu lotniczego, gazów cieplarnianych, czy zjawisk zachodzących w Delcie Mekongu. Ostatecznie polscy uczniowie zdobyli cztery srebrne medale, ale najlepszy w gronie Polaków był 20. Mateusz Tomiczek (Piotr Zatwarnicki z liceum w Opolu - 25 miejsce, Anna Zientek z liceum w Poznaniu - 35, a Filip Szczęk, licealista z Warszawy - 50.). Warto dodać, że w ubiegłorocznej edycji olimpiady Mateusz był 42.

To niejedyny powód do radości dla tegorocznego absolwenta II LO. Pod koniec czerwca Mateusz uczestniczył w 8. Bałtyckiej Olimpiadzie Geograficznej w Kownie na Litwie, gdzie rozwiązywał m.in. testy o oceanach, lessach, centrach handlowych i szybkich pociągach.

Mateusz zajął 2 miejsce na 8. Bałtyckiej Olimpiadzie Geograficznej w Kownie na Litwie. Zdj. Olimpiada GeograficznaW rywalizacji z uczniami z Litwy, Łotwy Estonii i Polski, zajął drugie miejsce i zdobył złoty medal. Serdecznie gratulujemy! Pora na zasłużone wakacje!
Autor: (S)

do góry