Strona główna/Aktualności/Miasto/99% mieszkańców Rybnika nie zmieni miejsca zamieszkania. (..)

99% mieszkańców Rybnika nie zmieni miejsca zamieszkania. Miasto żartuje z bilbordów

22.09.2022 Miasto

"Mamy badania, które pokazują, że 99% mieszkańców Rybnika nie zamieszkałoby nigdzie indziej. 1% stanowią osoby, które chciałby zamieszkać w Sosnowcu" - takie informacje Miasto Rybnik umieściło dziś w swoich mediach społecznościowych na oficjalnym profilu facebookowym. To kolejne nawiązanie miasta do kampanii bilbordowej Fundacji Kornice.

Grafika, jaka pojawiła się na profilu miasta

Z zainteresowaniem śledzimy przekaz Fundacji Kornice publikowany w całej Polsce w kampaniach wielkoformatowych - tłumaczą w rybnickim Urzedzie Miasta.

Ostatnie bilbordy fundacji dotyczą informacji o wynikach badań naukowych w sprawie trwałości małżeństw.

- Nie dotarliśmy do informacji, która potwierdzałaby badania przedstawione przez fundację. Uważamy, że ten przekaz jest przekazem życzeniowym - tłumaczą w magistracie.

- Dlatego postanowiliśmy przedstawić własne „badania” na temat przywiązania mieszkańców Rybnika do swojej małej ojczyzny. Takich wyników badań właśnie sobie i innym życzymy - śmieje się Robert Cebula naczelnik wydziału Marketingu i Mediów - Ponieważ innym też życzymy takich wyników badań, dlatego do naszego przedsięwzięcia zaprosiliśmy miasto Sosnowiec, które przedstawiło swoje własne badania.

Dlatego przygotowano dwie wersje grafiki z badaniami - inną dla Rybnika, a inną dla Sosnowca, po prostu po liczbie 99% wstawiając inną nazwę miasta.

A to te same

- Oczywiście wszystkim życzymy trwałych związków i dobrych wspierających relacji. Mamy nadzieję, że takich będzie jak najwięcej zarówno w Rybniku, jak i Sosnowcu - dodają w magistracie.

Przypomnijmy, nie po raz pierwszy urzędnicy z Rybnika nawiązują do bilbordów Fundacji Kornice. Już wczęsniej w odpowiedzi na jej kampanię pod hasłem "Gdzie są TE dzieci?, miasto Rybnik przygotowało grafikę z hasłem "TE dzieci są na kąpielisku w Kamieniu".

AK

do góry