Strona główna/Aktualności/Miasto/54 pomysły rybniczan do budżetu obywatelskiego na 2023

54 pomysły rybniczan do budżetu obywatelskiego na 2023

09.07.2022 Miasto

Budowa boiska do buli na terenie Kampusu, zakup najnowocześniejszego sprzętu wykorzystywanego podczas rehabilitacji niemowląt i dzieci w ośrodku przy ul. Księdza Henryka Jośki albo rewitalizacja użytku ekologicznego Okrzeszyniec w dzielnicy Zamysłów to niektóre z propozycji zgłoszonych przez mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego Miasta Rybnika na 2023.

Pluskadełko w Kamieniu to jedna z ulubionych atrakcji rybniczan, jakie powstały w ramach budżetu obywatelskiego. Zdj. A.Król

Pluskadełko w Kamieniu, tężnia na Paruszowcu, czy stanica rybnickich harcerzy wodniaków - dzięki budżetowi obywatelskiemu w Rybniku w minionych latach powstało wiele fajnych atrakcji.

W tym roku rybniczanie zgłosili w sumie 54 pomysły, w tym 10 projektów ogólnomiejskich oraz 44 lokalne dla wszystkich rybnickich dzielnic.

Pula środków finansowych na realizację zadań objętych budżetem obywatelskim na 2023 rok wynosi 5 130 000 zł. Trwa proces ich weryfikacji. Ostateczną listę projektów wybranych do głosowania poznamy do 23 września.

Projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego Rybnika na 2023 rok

 

do góry