Strona główna/Aktualności/Miasto/54 pomysły rybniczan do budżetu obywatelskiego na 2023

54 pomysły rybniczan do budżetu obywatelskiego na 2023

09.07.2022Miasto

Budowa boiska do buli na terenie Kampusu, zakup najnowocześniejszego sprzętu wykorzystywanego podczas rehabilitacji niemowląt i dzieci w ośrodku przy ul. Księdza Henryka Jośki albo rewitalizacja użytku ekologicznego Okrzeszyniec w dzielnicy Zamysłów to niektóre z propozycji zgłoszonych przez mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego Miasta Rybnika na 2023.

Pluskadełko w Kamieniu to jedna z ulubionych atrakcji rybniczan, jakie powstały w ramach budżetu obywatelskiego. Zdj. A.Król

Pluskadełko w Kamieniu, tężnia na Paruszowcu, czy stanica rybnickich harcerzy wodniaków - dzięki budżetowi obywatelskiemu w Rybniku w minionych latach powstało wiele fajnych atrakcji.

W tym roku rybniczanie zgłosili w sumie 54 pomysły, w tym 10 projektów ogólnomiejskich oraz 44 lokalne dla wszystkich rybnickich dzielnic.

Pula środków finansowych na realizację zadań objętych budżetem obywatelskim na 2023 rok wynosi 5 130 000 zł. Trwa proces ich weryfikacji. Ostateczną listę projektów wybranych do głosowania poznamy do 23 września.

Projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego Rybnika na 2023 rok

 

do góry