Strona główna/Aktualności/Miasto/31. Finał WOŚP w Rybniku

31. Finał WOŚP w Rybniku

29.01.2023 Miasto

Dzisiaj 31. ogólnoświatowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku orkiestra pod batutą Jurka Owsiaka zagra również w Rybniku.

Wczoraj w rybnickim sztabie WOŚP zestawy dla kwestujących wolontariuszy odebrało blisko 150 osób, planującyh kwestować dzisiaj od wczesnych godzin porannych. Zdjęcie Wacław Troszka
Rybnicki sztab orkiestry (otwarty od 6.00) mieści się tym razem w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Wczoraj zestawy dla kwestujących wolontariuszy, czyli identyfikator, puszkę i plecak odebrało tam blisko 150 osób, które dzisiaj zamierzały kwestować od wczesnych godzin porannych m.in. przed kościołami. Jak informują sztabowicze w Rybniku będzie dzisiaj kwestować łącznie około 350 wolontariuszy.

W sobotę gotowa do kwestowania była już Marysia Gwioździk z zakątka nazywanego Rybnickimi Brzezinami.Zdj. Wacław Troszka

Tradycyjnie już najgłośniej słychać będzie orkiestrę w parku przy Kampusie, gdzie o godz. 15 rozpocznie się doroczny koncert przeplatany licytacjami. Szczegółowy jego program wraz z listą przedmiotów i usług do wylicytowania można znaleźć na facebookowej stronie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Rybnik.

(WaT)

Zobacz także

Rybnicki rekord WOŚP
Rybnicki rekord WOŚP

Rybnicki rekord WOŚP

Ogień na finał WOŚP w Rybniku
Ogień na finał WOŚP w Rybniku

Ogień na finał WOŚP w Rybniku

do góry