Strona główna/Aktualności/Miasto/30 metrowa karuzela swing tower w Rybniku! Pokręcimy się (..)

30 metrowa karuzela swing tower w Rybniku! Pokręcimy się wysoko nad świątecznym miastem!

14.12.2022 Miasto

Na rybnickim rynku stał już diabelski młyn i wenecka karuzela. Teraz czas na coś, czego w naszym mieście jeszcze nie było! Już w piątek na rynku ruszy wielka, 30-metrowa karuzela swing tower! Świąteczne miasto podziwiać będziemy z dużej wysokości, wirując w krzesełkach zawieszonych na długich łańcuchach!

Karuzela łańcuchowa stanie na rynku w Rybniku

Karuzele mają w sobie to coś, co wyzwala tkwiące w nas dziecko, przywołują odległe wspomnienia. Niektóre z tych urządzeń, ze względu na swój rozmiar, potrafią budzić też inne emocje. Na tych, którzy postanowią „pokołysać” się kilkadziesiąt metrów nad ziemią, na pewno czeka sporo wrażeń - przekonuje Julia Wójcik, zastępca naczelnika Wydziału Edukacji i Kultury Urzędu Miasta Rybnika.

Już w ten piątek 16 grudnia o 13.00 mieszkańcy będą mogli podziwiać świąteczny Rybnik z wysokości 30 metrów na karuzeli łańcuchowej swing tower.

Będziemy kręcić się na wysokości 30 metrów nad ziemią

Jak działa karuzela swing tower?

Siedziska wraz z koroną karuzeli łańcuchowej, na której znajduje się 20 krzesełek, są mechanicznie podnoszone do góry, gdzie następuje powolny obrót o 360 stopni, co pozwala kręcącym się osobom podziwiać krajobraz z wysokosci. Będzie można trzymać się za ręce, bo siedzenia są podwójne. Cała zabawa trwa około trzy minuty, po czym korona karuzeli zjeżdża w dół.

Dla najmłodszych ruszy kolejka

Z karuzeli nie będą mogły skorzystać dzieci o wzroście niższym niż 110 cm - te, które taki pułap osiągnęły, będą mogły „pokręcić się” tylko pod opieką dorosłych. Bez obaw - operator karuzeli nie zapomniał o najmłodszych - na środku rynku pojawi się jeżdżąca po torach kolejka. Taki przejazd będzie kosztować 12 zł. (OR)

Karuzela będzie czynna codziennie od 12.00 do 20.00 za wyjątkiem 24, 25 i 26 grudnia i zostanie z nami do 6 stycznia 2023 r. Koszt przejazdu karuzelą to 20 zł.

do góry