Strona główna/Aktualności/Miasto/30 drzew na 30-lecie rybnickiego Purmo

30 drzew na 30-lecie rybnickiego Purmo

02.12.2022 Miasto

W niecodzienny sposób jubileusz 30-lecia obecności w Polsce uczciła firma Purmo. Mający swą siedzibę w Rybniku producent systemów grzewczych zasadził w naszym mieście 30 drzew.

30 drzew posadzono w dzielnicy Niedobczyce, przy budowanym właśnie kolejnym odcinku bulwarów wzdłuż rzeki Nacyny. Zdj. Purmo

Klony kolumnowe, graby i robinie akacjowe - w sumie 30, wysokich na 4 - 5 metrów i mających około 12-centymetrowy obwód pnia drzew, posadzono w dzielnicy Niedobczyce, przy budowanym właśnie kolejnym odcinku bulwarów wzdłuż rzeki Nacyny. Teren wskazało miasto, a akcję sadzenia drzew zorganizowało Purmo, zlecając to zadanie firmie ogrodniczej Grinn-Plus. Pod okiem profesjonalistów, którzy odpowiednio przygotowali podłoże, drzewa posadziło 30 pracowników Purmo.

- Posadzenie drzew, które upiększają krajobraz i mają pozytywny wpływ na jakość powietrza to świetny pomysł na uczczenie jubileuszu - mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Zasadzone drzewa z pewnością będą stanowić przyjemny dla oka widok, a przy znajdującym się nieopodal mostku został umieszczony kamień z krótką informacją - okolicznościowa instalacja upamiętnia przedsięwzięcie.

Pod okiem profesjonalistów, którzy odpowiednio przygotowali podłoże, drzewa posadziło 30 pracowników Purmo. Zdj. Purmo

- Mamy nadzieję, że ten projekt pozwoli w przyszłości cieszyć się tym miejscem lokalnej społeczności, spacerowiczom i rowerzystom, a nam będzie przypominał o historii naszej firmy - mówi Janusz Skibniewski z firmy Purmo Polska.

Sadzenie drzew to dobry pomysł na uczczenie jubileuszu. Zdj. Purmo

- Jesteśmy dumni z naszego wkładu pracy i wierzymy, że dzięki tej inicjatywie za kilka lat to miejsce będzie jeszcze bardziej przyjazne mieszkańcom, a nasze drzewa będą wzbogacały ekosystem i służyły lokalnej społeczności przez wiele następnych dziesięcioleci, generując niezbędny nam do życia tlen - podsumowuje Andrzej Iżycki z Purmo.

30 drzew na 30-lecie Purmo. Zdj. Purmo

Purmo Group Poland Sp. z o.o. to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów systemów ogrzewania i chłodzenia. Ekologiczna inicjatywa Purmo wpisuje się w filozofię funkcjonowania firmy, która w swojej działalności stawia na „zielone ciepło”, czyli na rozwiązania oszczędzające energię. To właśnie w Rybniku mieści się największa fabryka koncernu, z której urządzenia trafiają do odbiorców z całego świata.

Rybnicki oddział rozwija się - kończy się właśnie budowa nowej hali produkcyjno-magazynowej o powierzchni 4 000 m2. Inwestycja, której łączny koszt to 50 mln zł, to szansa na zatrudnienie w spółce dodatkowo kilkudziesięciu osób.

Opracowanie: Redakcja

do góry