Strona główna/Aktualności/Miasto/200 metrów nowej drogi powstaje w Orzepowicach

200 metrów nowej drogi powstaje w Orzepowicach

05.06.2023 Miasto

W dzielnicy Orzepowice trwa budowa i rozbudowa ul. Storczyków, połączona z rozbudową skrzyżowania z ul. Energetyków.

Budowa ulicy Storczyków. Zdj. Michał Koczy

Inwestycja połączy rondo Orzepowickie i ulicę Góreckiego z ulicą Energetyków, ułatwiając dojazd do zlokalizowanego nieopodal Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3. Nowy, ponad 200-mterowy fragment drogi powinien też usprawnić połączenie dzielnicy Orzepowice ze Śródmieściem, poprzez szybszy dojazd do ulicy Rudzkiej czy Żołędziowej.

Prace na ulicy Storczyków. Zdj, Koczy

- Od wielu lat istniejący nieopodal szpitala, a prowadzący donikąd, fragment ul. Storczyków był przedmiotem żartów okolicznych mieszkańców - przypomina Piotr Kuczera, prezydent Rybnika. - Teraz już zupełnie poważnie, rozbudowany odcinek drogi zacznie wreszcie spełniać swoje komunikacyjne zadanie, co jest niezwykle istotne dla mieszkańców ta szybko rozwijającej i rozbudowującej się dzielnicy, jaką są Orzepowice - dodaje.

Budowa ulicy Storczyków. Zdj. Michał Koczy

Prace prowadzi wybrana w przetargu firma Auto-Trans Asfalty Sp. z o.o. z Gierałtowic, za kwotę blisko 15,8 mln zł. Termin zakończenia budowy drogi zaplanowano na początek października 2023 roku.

Na „Budowę i rozbudowę ul. Storczyków w Rybniku wraz z rozbudową skrzyżowania z ul. Energetyków (łącznik ul. Góreckiego - Energetyków) miasto otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w wysokości blisko 6,4 mln zł.

Mieszkańcy często pytają też o dalsze losy znanego od lat planach bezpośredniego połączenia ul. Storczyków z rondem Wawok i ulicą Rudzką, jako przedłużenia Obwiedni Północnej. Niestety - jak informują urzędnicy - póki co, miasto nie ma możliwości jego budowy, głównie ze względu na wysokie koszty konieczności zaprojektowania drogi, wypłaty odszkodowań i ostatecznie realizacji tej inwestycji.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry