Strona główna/Aktualności/Miasto/1000 nowych drzew sadzimy w Rybniku w sobotę. Pomożecie?

1000 nowych drzew sadzimy w Rybniku w sobotę. Pomożecie?

28.10.2022 Miasto

1.000 nowych drzew zostanie posadzonych w rejonie Okrzeszyńca, przy ul. Niedobczyckiej (na wysokości numeru 64a). Wielkie sadzenie zaplanowano na sobotę, 29 października.

1.000 nowych drzew zostanie posadzonych w rejonie Okrzeszyńca. zdj. pixabay

Do akcji może dołączyć każdy mieszkaniec Rybnika, który chciałby mieć swój udział w powstaniu nowego, rybnickiego lasu. Wydarzenie rusza o 9.00.

- Walka ze smogiem, to nie tylko wymiana pieców, ale i powiększenie zielonych płuc naszego miasta - mówią Organizatorzy. - W imieniu Fundacji Mój Las zapraszamy mieszkańców Rybnika i okolic Okrzeszyńca na sobotnie sadzenie. Dla każdego uczestnika mamy niespodziankę. Wręczymy sadzonkę drzewa, którą posadzicie w wybranym miejscu lub zabierzecie do swojego ogrodu - mówią organizoatorzy akcji.

Od 2020 roku Fundacja Mój Las posadziła już kilka tysięcy drzew - m.in. przy ul. Zebrzydowickiej, na Orzeszyńcu, boguszowickim osiedlu czy w Rudach Raciborskich. To jednak nie koniec planów fundacji - działacze chcą w przyszłości kontynuować projekt, by docelowo posadzić ok. 5 tysięcy nowych drzew.

Na posadzenie tysiąca drzew Fundacja Mój Las otrzymała grant z Urzędu Miasta Rybnika w wysokości 10 tys. zł.

Opracowanie Redakcja

do góry