Strona główna/Aktualności/Miasto/100 okrążeń na 100-lecie

100 okrążeń na 100-lecie

14.06.2022 Miasto

W tym roku jubileusz 100-lecia obchodzi I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku (1922-2022). Główne obchody zaplanowano na 14 października, ale na społeczność szkoły jubilatki i jej absolwentów już teraz czekają sportowe atrakcje.

Zwycięskie logo Mariusza Machulika

W piątek (17 czerwca) na stadionie lekkoatletycznym MOSiR-u w ramach Dnia Sportu planowany jest bieg sztafetowy z udziałem uczniów, absolwentów i zaproszonych gości, a 26 czerwca - spływ kajakowy rzeką Rudą dla pracowników, absolwentów, rodziców i przyjaciół szkoły (szczegóły). 

Z okazji jubileuszu zostanie też wydana publikacja, którą przygotowuje absolwent placówki dr Dawid Keller. Planowane są również m.in. rajd rowerowy na Górę św. Anny, rajdy i wycieczki górskie dla uczniów i absolwentów, bal karnawałowy, koncert uczniów i absolwentów w Teatrze Ziemi Rybnickiej.
Rozstrzygnięto już konkurs na jubileuszowe logo. Zwyciężył Mariusz Machulik, który w logotypie zawarł nazwę szkoły, czyli 1LO oraz flagę powstańczą, która dopełniając literę L tworzy cyfrę 100.

(S)

do góry