Strona główna/Aktualności/Miasto/100 okrążeń na 100-lecie "Powstańców" w Rybniku

100 okrążeń na 100-lecie "Powstańców" w Rybniku

17.06.2022 Miasto

100 okrążeń na 100-lecie swojej szkoły przebiegną dziś na stadionie lekkoatletycznym uczniowie I LO im. Powstańców Śląskich w Rybniku, które w tym roku świętuje swoje 100-lecie. Sztafetę rozpoczął rano absolwent „Powstańców”, a dziś prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

 Uczniowie biorą udział w sztafecie 100 okrążeń na 100-lecie szkoły. Zdj. Aleksander Król

Rybniccy „Powstańcy” opanowali dziś stadion lekkoatletyczny przy ulicy Żużlowej. Od rana trwa tam Dzień Sportu, podczas którego zorganizowano m.in. nietypowe przedsięwzięcie - bieg sztafetowy „100 okrążeń na 100-lecie szkoły”. Każda klasa wystawiła drużynę do sztafety, w której jeden uczeń pokonuje jedno okrążenie, czyli 400 metrów. Na linii startu jako pierwszy stanął prezydent Rybnika Piotr Kuczera, absolwent I LO w Rybniku. Okrążenie przebiegł też dyrektor „Powstańców” Tadeusz Chrószcz.

W sztafecie wziął udział dyrektor Tadeusz Chrószcz. Zdj. Aleksander Król

- Dzisiejsza impreza wpisuje się w cały szereg przedsięwzięć jubileuszowych. Chcemy też świętować na sportowo, bo to jeden z bardzo ważnych wymiarów pracy szkoły - edukacja poprzez sport. Dlatego za kilka dni ze Stowarzyszeniem „Aktywni” popłyniemy także rzeką Rudą, biorąc udział w spływie - mówi Tadeusz Chrószcz.

Dyrektor I LO im. "Powstańców Śląskich w Rybniku tłumaczy, że na jesień przygotowane są oficjalne uroczystości w sensie bardziej tradycyjnym.

- W bazylice obędzie się uroczysta msza jubileuszowa, na którą zaprosiliśmy absolwenta naszej szkoły księdza arcybiskupa seniora Damiana Zimonia. W tym samym dniu, 14 października, odbędzie się też uroczysta akademia jubileuszowa w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Z kolei 15 października, w sobotę w murach szkoły planujemy spotkanie dla absolwentów. Zaproszenie przyjął nasz absolwent Piotr Paleczny - mówi Tadeusz Chrószcz.

Pamiątkowe medale. Zdj. Aleksander Król
Poza biegiem „100 okrążeń na 100-lecie szkoły” na stadionie trwa „Międzyklasowy turniej piłki nożnej, a także „Międzyklasowe zawody sprawnościowe”.

(AK)

do góry