Strona główna/Aktualności/Miasto/10 pomysłów na spędzenie Dnia Dziecka w Rybniku

10 pomysłów na spędzenie Dnia Dziecka w Rybniku

31.05.2024 Miasto

Zbliżający się Dzień Dziecka to doskonała okazja, aby spędzić czas z rodziną i cieszyć się licznymi atrakcjami w naszym mieście. Przygotowaliśmy dla Was przegląd najciekawszych wydarzeń i miejsc, które warto odwiedzić w tym wyjątkowym dniu.

Kopalnia Ignacy - Industriada

Zabytkowa Kopalnia Ignacy zaprasza na kolejną edycję Industriady, która obfituje w atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. To doskonała okazja, aby zwiedzić kopalnię oraz poznać historię regionu w interaktywny i zabawny sposób. Kopalnię odwiedzi 20 postaci z różnych bajek. W parku pojawi się miasteczko Flinstonów, miasteczko kuglarsko-cyrkowe i teatr lalek. Dla dzieci przewidziane są pokazy śmiesznych rowerów, malowanie buziek, bańki mydlane, a także animacje rodem z elektrowni jądrowej i występ zespołu Kosmokwaki. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

W Dniu Dziecka na Ignacym odbędzie się Industriada 2024. Zdj. Zabytkowa Kopalnia Ignacy

Wydarzenia w Domach Kultury

Piracki Dzień Dziecka - Dom Kultury Chwałowice

Dom Kultury w Chwałowicach przygotował Piracki Dzień Dziecka. Dzieci będą mogły wcielić się w role piratów i uczestniczyć w licznych zabawach tematycznych. Przygotowano animacje z Ciocią Klocią, brokatowe tatuaże dla nieustraszonych wilków morskich, kącik czytającego pirata, dmuchańce i muzyczną zabawę „Piraci z Karaibów”. Wydarzenie zaczyna się o 15:00. Więcej szczegółów tutaj.

Dzień Dziecka w Amfiteatrze - Dom Kultury Niedobczyce

Dom Kultury w Niedobczycach organizuje Dzień Dziecka w niedawno odnowionym amfiteatrze w parku Czempiela, gdzie na dzieci czekają animacje, dmuchańce, warsztaty plastyczne, wystawa militariów, gra terenowa i inne zabawy. Start o godzinie 15:00. Więcej informacji tutaj.

Koci Piknik - Dom Kultury Boguszowice

Dom Kultury w Boguszowicach zaprasza na Koci Piknik o godzinie 16:00, gdzie na dzieci czekają różne atrakcje, gry i zabawy związane z kotami. Tegoroczny, koci Dzień Dziecka inspirowany jest fantastyczną książką "Cukierku, Ty łobuzie" autorstwa Waldemara Cichonia. Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie tutaj.

Rybnickie domy kultury przygotowały wiele atrakcji dla najmłodszych. Zdj. DK Boguszowice

Kicia Kocia w centrum handlowym Plaza i słodkości w Focus Park

Centrum Handlowe Plaza zaprasza na spotkanie z Kicią Kocią - ulubioną bohaterką wielu dzieci. Maluchy odwiedzą mieszkanie słynnej kotki i zagrają w gry XXL. Będzie to świetna okazja do zabawy, robienia zdjęć i uczestnictwa w kreatywnych warsztatach. Szczegóły wydarzenia dostępne są tutaj.

W Focus Park tego dnia czeka na dzieci mnóstwo słodkości i zabaw. Organizatorzy przygotowali różnorodne atrakcje, w tym tworzenie lizaków, strojenie babeczek i czekoladowych słodyczy, kolorową paradę słodkości z udziałem maskotek, konkursy z nagrodami, malowanie twarzy oraz brokatowe tatuaże. Link do wydarzenia.

Sale zabaw dla dzieci

Sala zabaw Dżungla oferuje szereg rozrywek dla najmłodszych, takich jak zjeżdżalnie, baseny z kulkami i wiele innych. Z okazji Dnia Dziecka, przygotowała wiele fascynujących aktywności, których tematem przewodnim jest Disney. Na najmłodszych czeka malowanie twarzy, tatuaże, skręcanie balonów i słodki poczęstunek. Mile widziane bajkowe przebrania! Lokal znajduje się przy ul. Chrobrego 6 (dom handlowy Hermes). Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Sala Zabaw Pirat to kolejne miejsce pełne atrakcji dla dzieci, gdzie najmłodsi mogą bezpiecznie się bawić i szaleć do woli. Na ponad 300 metrach kwadratowych mieści się konstrukcja dla dzieci, trampoliny, boisko do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki, kącik dla malucha oraz kawiarnia. Sala znajduje się w miejscu dawnego „Figloraju”, przy ul. M. Skłodowskiej 1B.

Sale zabaw oferują wiele atrakcji dla najmłodszych. Zdj. Sala Zabaw Pirat

Planeta Gigantów

W Planecie Gigantów czekają na dzieci ogromne dmuchańce, zjeżdżalnie i wiele innych niespodzianek. Tutaj Dzień Dziecka trwa aż dwa dni! Na sobotę i niedzielę zaplanowano dla najmłodszych dodatkowe atrakcje takie jak piana party, zabawa z animatorem, balonowe zoo, eko warsztaty malowania toreb czy malowanie twarzy. Giganci czekają na Was na terenie boiska sportowego przy ul. Broniewskiego 26 (obok pawilonu Wanda). Szczegóły wydarzenia dostępne są tutaj.

Brick 4 Kidz

Brick 4 Kidz oferuje kreatywne warsztaty z wykorzystaniem klocków LEGO®, które rozwijają wyobraźnię i zdolności manualne dzieci. To doskonała okazja, aby połączyć zabawę z nauką. Lokal znajduje się blisko rynku, przy ul. Św. Jana 3. Więcej informacji znajdziecie na stronie Brick 4 Kidz.

Warsztaty z wykorzystaniem klocków LEGO łączą w sobie zabawę z nauką. Zdj. Bricks 4 Kidz

Spotkanie z Utopcem w Stodołach

Dla dzieci i rodziców lubiących opowieści i legendy, spotkanie z Utopcem organizowane przez Aktywni Team będzie doskonałym wyborem. To wydarzenie pełne tajemnic i zabawy. Na uczestników czeka spływ kajakowy, ognisko z kiełbaskami, przejazd kolejką, gra terenowa i konkurs na najlepsze przebranie dla Beboków, Upiorów i dorosłych. Zbiórka na Przystani Kajakowej Aktywni w Stodołach. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Aktywnie na wrotkach i rolkach

Dla miłośników aktywnego spędzania czasu Roller Cafe Club oferuje dzień pełen zabawy na wrotkach. To świetna okazja, aby połączyć sport z rozrywką w przyjaznej atmosferze. Wrotkarnia mieści się na pierwszym piętrze w Pawilonie Handlowym Bingo, przy ul. Kominka 15E. Więcej informacji znajdziecie na stronie klubu.

Na Paruszowcu znajduje się darmowy tor rolkowy, gdzie dzieci mogą spędzić aktywny dzień na świeżym powietrzu. Jest to idealne miejsce dla wszystkich, którzy uwielbiają jazdę na rolkach.

Jazda na wrotkach czy rolkach do świetny sposób na aktywne spędzenie czasu. Zdj. Roller Cafe Club

Na niepogodę dyskoteka dla dzieci

Pogoda w czerwcu bywa kapryśna, ale nie martwcie się! W przypadku deszczu możecie zabrać dzieci na dyskotekę do Art Cafe. Na uczestników czekają konkursy, poczęstunek, prezenty, hity muzyczne dla najmłodszych oraz światła, dym i lasery. Kto wie, może imprezę odwiedzi znany Clown? Start o 16:00 w restauracji Art Cafe, przy ul. Jana III Sobieskiego 11. Więcej informacji tutaj.

Futbol flagowy i lacrosse - Ośrodek w Kamieniu

Miłośnicy futbolu flagowego ponownie będą mieli okazję do obejrzenia emocjonujących rozgrywek. Organizowany przez MOSiR Rybnik turniej rozpocznie się już w czwartek (30.05) i będzie trwać do soboty. W Dzień Dziecka odbędzie się dzień otwarty (10:00 - 14:00), z mnóstwem atrakcji. Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w tzw. flagówce oraz poznać podstawy dyscypliny lacrosse - to olimpijska nowość, która uważana jest za narodowy sport Kanady. Szczegóły dotyczące terminów i miejsc rozgrywek znajdziecie na stronie MOSiR Rybnik.

W sobotę pojawi się drużyna Lacrosse Legion oraz Tytani z Katowic, będzie możliwość zapoznania się z tą dyscypliną. Zdj. MOSiR Rybnik.

W Dniu Dziecka Rybnik oferuje mnóstwo atrakcji dla dzieci w każdym wieku. Bez względu na to, czy wybierzecie się na Industriadę, spotkanie z Kicią Kocią, Utopcem, czy jazdę na wrotkach, jedno jest pewne - uśmiech na twarzach najmłodszych jest gwarantowany. Zaplanujcie ten wyjątkowy dzień i cieszcie się czasem spędzonym razem!

dziennikarz
Dominika R
do góry