Złota Lira c.d.

18.06.2022 Kultura i rozrywka

Dzisiaj drugi dzień 31. Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych „Złota Lira” i kolejne interesujące koncerty

Honoru górniczych orkiestr dętych bronią na Złotej Lirze orkiestry kopalń Zofiówka i Jasmos. Zdj. Wacław Troszka

W południe zakończyła się w Teatrze Ziemi Rybnickiej druga tura przesłuchań konkursowych, w których wzięło udział osiem orkiestr. Przed nami kolejne interesujące koncerty.

W czasie dzisiejszego koncertu na rynku wystąpi m.in. orkiestra ze Lwowa ze swoim charyzmatycznym dyrygentem Andriyanem Leskivem. Zdj. Wacław Troszka

Od godz. 16 do 21 orkiestry będą grać na rybnickim rynku. Jako pierwsza wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Krasocina w Świętokrzyskiem, a 18 muzyczną musztrę paradną zaprezentuje ukraińska orkiestra Fanfares of Lviv. Z kolei od 21 będą tam królować rytmy latynoamerykańskie, bo ze swoim kubańskim zespołem wystąpi Jose Torres, od lat mieszkający w Polsce kubański perkusista, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Częstym gościem rybnickiego festiwalu jest Orkiestra Reprezentacyjna Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Zdj.Wacław Troszka

Ostatnia odsłona dętego festiwalu jutro. O godz. 16 w Teatrze Ziemi Rybnickiej rozpocznie się koncert finałowy, w trakcie którego poznamy zwycięzcę festiwalu, zdobywcę Złotej Liry i pozostałych laureatów. Wstęp wolny! Warto się wybrać, bo współczesne orkiestry dęte mają w swoim repertuarze m.in. muzykę filmową i rozrywkową, no i grają z biglem. Gorąco polecamy!
(WaT)

Złota Lira z orkiestrą z Ukrainy

36 zdjęć

W tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych "Złota Lira" biorze udział 18 orkiestr, a wśród nich orkiestra z Ukrainy.

do góry