Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Zlot foodtrucków i dmuchańców w Rybniku na kampusie

Zlot foodtrucków i dmuchańców w Rybniku na kampusie

05.05.2023 Kultura i rozrywka

Kulinarna uczta spod szyldu Food Fest powraca do Rybnika. Zlot foodtrucków odbędzie się w weekend od 12 do 14 maja na kampusie przy ul. Rudzkiej 13. Tym razem wydarzeniu towarzyszyć będzie zlot dmuchańców.

Zlot Food trucków na kampusie już 12 maja.

- Ponownie spotykamy się na terenie Kampusu, przy ulicy Rudzkiej 13. Tym razem wydarzeniu towarzyszyć będzie zlot dmuchańców. Wniosek jest prosty - zarówno miłośnicy jedzenia jak i dobrej zabawy w weekend nie będą mogli narzekać - mówią organizatorzy.

Na FOOD FEST!Rybnik każdy znajdzie coś dla siebie - będzie sporo klasycznego street food’u jak frytki belgijskie czy burgery ale również masa nowych smaków kuchni świata.

Swoją obecność potwierdziły gastrowozy serwujące dania kuchni tajskiej w tym słynny pad thai (Curry Point), azjatyckie pierożki (Dim Sum Factory), węgierskie langosze (Zalangoszowani).

Na zlocie nie zabraknie nowości - Street Food Lab to twist kuchni azjatyckiej i amerykańskiej. Załoga tego trucka serwuje domowe pastrami oraz dania z szarpaną kaczką! Coś niesamowitego i rzadko spotykanego.

Zapieksy i Fryty natomiast pokażą nowe oblicze frytek - z dużą ilością dodatków i gorącym sosem serowym.

Podczas Food Fest pojawią się także takie łakocie, jak hiszpański churros (Złote Paluchy), Choco Kebab czy przepyszne owoce w belgijskiej czekoladzie (Zatopione). Wisienkę na torcie stanowić będą klasyki - burgery od FT Mięso oraz Królleskiego Burgera - te znane jak i nowe kompozycje.

Naszych wystawców łączy to co najważniejsze - wysoka jakość oferowanych produktów! - mówią organizatorzy.

I dodają:

- Nie zostawiajcie dzieci w domu - na nich na Kampusie czeka Zlot Dmuchańców! Na najmłodszych gości czekać będzie kilka olbrzymich nowoczesnych dmuchańców - tory przeszkód i klasyczne zamki do skakania - informują.

Uczestnicy mogą skorzystać z usługi w ramach jednorazowego wejścia (10-20 zł zależnie od urządzenia), godzinnego (40 zł) lub całodniowego w cenie 59 zł.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry