Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Wraca rybnicki Vinyl Swap

Wraca rybnicki Vinyl Swap

13.05.2023 Kultura i rozrywka

Dobra wiadomość dla miłośników czarnych płyt. W niedzielę (14 maja) w godzinach od 9.00 do 13.00 w rybnickiej bibliotece odbędzie się 57. Vinyl Swap, czyli giełda płyt winylowych, kompaktowych, wydawnictw muzycznych i sprzętu grającego.

Dotąd giełda odbywała się w TZR. Teraz wraca do biblioteki. Zdj. Arch. org

Początki Vinyl Swap w Rybniku sięgają października 2014 roku. Dwie pierwsze giełdy odbyły się w Klubie Pod Teatrem, a organizacją kolejnych szesnastu edycji zajęła się Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku. Następne spotkania odbywały się już w Tetrze Ziemi Rybnickiej. Wcześniej, w latach 70. i 80. XX wieku, giełdy płyt winylowych organizowane były w nieistniejącym już klubie studenckim Ćwiek.

Obecnie, po trzech latach przerwy spowodowanej najpierw pandemią, a później kwestiami organizacyjnymi, Vinyl Swap wraca do biblioteki.

Materiały prasowe

Dodatkowo oprócz wymiany, kupna bądź sprzedaży płyt winylowych (szczegóły tutaj), giełda w bibliotece będzie doskonałą okazją do promocji Oddziału Zbiorów Specjalnych, czyli popularnej Mediateki, która jutro (14 maja) będzie otwarta dla odwiedzających (9.00-13.00). W tym czasie będzie można poznać bogatą kolekcję oddziału i historię urządzeń grających, posłuchać bajek oraz zobaczyć m.in. pocztówki dźwiękowe. Bibliotekarki opowiedzą też o historii tego miejsca oraz wyjaśnią, zwłaszcza najmłodszym, jak zmieniał się sprzęt służący do odtwarzania muzyki.

Rybnicki 57. Vinyl Swap organizowany jest w ramach Tygodnia Bibliotek, ogólnopolskiej akcji promocji czytelnictwa i bibliotek.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry