Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Włoska elegancja, rybnickie modelki

Włoska elegancja, rybnickie modelki

16.06.2024 Kultura i rozrywka

- Klimat jest typowo włoski - mówiła Aleksandra Spisak, rybnicka stylistka, podczas eventu modowego „Modny Rybnik”, który odbył się 15 czerwca na schodach przed Teatrem Ziemi Rybnickiej. - Sceneria za sprawą schodów iście rzymska, podobnie jak pogoda, do tego włoski szyk i elegancja, aż chce się powiedzieć... dolce vita. Dziś możecie mi mówić Giorgio Romani - zachęcał prowadzący imprezę Grzegorz Romanow.

Włoska elegancja, rybnickie modelki - na wybiegu m.in. akwarelistka Aneta Gajos. Zdj. Sabina Horzela-Piskula

Na wybiegu zbudowanym na schodach prowadzących do TZR zaprezentowały się rybniczanki w stylizacjach pomysłodawczyni imprezy Aleksandry Spisak, m.in. Marina, właścicielka sklepu dla plastyków, tancerka Emilia, rehabilitantka Barbara, makijażystka Sara czy duet: mama i córka - Małgorzata i Dominika.

Rybniczanki świetnie się spisały w rolach modelek, co docenili widzowie pokazu. Zdj. (S)

- Inspirują mnie kobiety dynamiczne i aktywne, stawiające na swój rozwój, które są matkami, żonami, przyjaciółkami, babciami, i takie właśnie zaprosiłam do projektu „Modny Rybnik”. Wszystkie chcemy wyglądać modnie. Moda nie ma wieku i jest dla wszystkich kobiet - mówiła Aleksandra Spisak, właścicielka atelier Okococooli, która zaprojektowała też jedną z kreacji wieczoru, pomalowaną i zaprezentowaną na wybiegu przez Anetę Gajos.

- Inspirują mnie kobiety dynamiczne i aktywne i takie właśnie zaprosiłam do projektu „Modny Rybnik” - mówiła Aleksandra Spisak o swoich modelkach. Zdj. (S)

Pozostałe modelki miały na sobie kreacje z kolekcji Patrizia Pepe, włoskiej marki stworzonej w 1993 roku we Florencji.

Rybnik w obiektywie

W czasie eventu modowego podsumowano też konkurs ogłoszony w ramach projektu „Modny Rybnik” na najlepsze fotografie modowe na tle miasta.

Laureaci konkursu fotograficznego, od lewej: Mariusz Woziński, Aleksandra Spisak i Marcin Giba (juror), Aneta Szmańda i Arkadiusz Klimczak. Zdj. (S)

Do finału zaproszono trzech fotografów, którzy z modelkami wystylizowanymi przez właścicielkę Okococooli, wyruszyli w miasto na sesje fotograficzne.

- Chciałam pokazać "Modny Rybnik" na tle miejsc, które najbardziej kojarzą mi się z dzieciństwem. Jako dziecko jeździłam do Rybnika na targ i na żużel, więc swoją modelkę Sarę zaprosiłam właśnie w te miejsca - mówi jastrzębianka Aneta Szmańda, która za serię fotografii otrzymała nagrodę w wysokości 2 tys. zł.

Podobnie, jak rybniczanin Arkadiusz Klimczak, którego ceniony fotograf Marcin Giba, przewodniczący jury, nagrodził za udany portret na tle najbardziej rozpoznawalnego rybnickiego obiektu - bazyliki.

- W czasie sesji Julia, moja modelka, musiała znieść różne niedogodności, jak łamanie przepisów drogowych żeby wejść na rondo - mówił Arkadiusz Klimczak, który fotografią zajmuje się od 17 lat, ale znają go przede wszystkim wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, bo od lat jest szefem rybnickiego sztabu WOŚP.

Moda prosto z Włoch na rybnickich Dniach Miasta. Zdj. (S)

Nagrodę 1000 zł otrzymał z kolei Mariusz Woziński z Dolnego Śląska, od pięciu lat mieszkaniec Rybnika, z zawodu automatyk, po godzinach fotograf, który skupia się na portrecie i życiu ulicy.

„Modny Rybnik” odbył się w ramach Dni Rybnika, a podczas eventu z minikoncertem wystąpiła rybniczanka Zuza Grodzka.

Modny Rybnik na Dni Miasta

54 zdjęcia

W czasie Dni Rybnika (15 czerwca) na schodach do Teatru Ziemi Rybnickiej zbudowano scenę i wybieg dla modelek. Tak wyglądał event modowy „Modny Rybnik”, w trakcie którego na wybiegu zaprezentowały się rybniczanki w stylizacjach przygotowanych przez rybnicką stylistkę Aleksandrę Spisak, pomysłodawczynię projektu „Modny Rybnik”. W jego trackie odbył się pokaz mody i podsumowano konkurs fotograficzny oceniony przez fotografa Marcina Gibę. Zaśpiewała też rybniczanka Zuza Grodzka. 

Dziennikarz
Sabina Horzela-Piskula

Zobacz także

Rybnik jest modny!
Rybnik jest modny!

Rybnik jest modny!

do góry