Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Wielkanoc z Twardochem i Myslovitz, czyli rybniccy (..)

Wielkanoc z Twardochem i Myslovitz, czyli rybniccy bibliotekarze polecają

05.04.2023 Kultura i rozrywka

Jak udanie spędzić święta? W dobrym towarzystwie - oczywiście z rodziną, ale też z dobrą książką i płytą. Nie trzeba szukać daleko, bo ciekawe propozycje dla małych i dużych, miłośników książek i muzyki znajdziemy w bibliotece głównej. Co zatem polecają rybniccy bibliotekarze?  

Małgorzata Piksa zachęca do odwiedzenia Mediateki. Zdj. Marta Foltyn

Małgorzata Piksa, kierownik muzyczno-literackiej wypożyczalni, czyli Mediateki, oficjalnie Oddziału Zbiorów Specjalnych:

Paniom polecamy szczególnie serię audiobooków „Dobre myśli” Magdaleny Witkiewicz, na którą składają się cztery powieści o kobiecym świecie: „Milaczek”, „Panny roztropne”, „Szczęście pachnące wanilią” i „Nie ma jak u mamy”. Panom z kolei proponujemy kryminały: „Podejrzany jak diabli” Jacka Getnera o pensjonacie na Suwalszczyźnie, w którym umiera jeden z gości oraz „Kobieta z impetem” Marioli Zaczyńskiej o grupie przyjaciół, z których każdy ma coś do ukrycia. To typowo świąteczne propozycje - lekkie, łatwe i przyjemne. Dla dzieci mamy serię „Szkoła magicznych zwierząt” i „Sherlocka Holmesa”, dla rodziców maluszków - kołysanki, a dla miłośników reportażu - „Fakty muszą zatańczyć” mistrza gatunku Mariusza Szczygła.

W ofercie Mediateki jest około 5 tys. audiobooków, a koneserzy muzyki mogą skorzystać z kolekcji prawie tysiąca płyt analogowych - od Pink Floyd i The Beatles po Halinę Kunicką i Hannę Banaszak. Z kolekcji prawie 9 tys. CD proponujemy nowe płyty Beaty Kozidrak i Pink oraz zespołów Maneskin i Myslovitz. Zanim ruszy sezon koncertów plenerowych, polecamy też płyty DVD z koncertami muzycznymi.

(S)

6 i 7 kwietnia biblioteka czynna od 09.00-16.00. W sobotę (8 kwietnia) placówka nieczynna.

do góry